Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Közlekedhetek-e rendszám...

Közlekedhetek-e rendszám nélkül, ha ellopták a rendszámom?

Figyelt kérdés
Ma ellopták az autómról a rendszámot. Kihívtam a rendőröket, majd utána a kapitányságon feljelentést is tettem. Kaptam egy jegyzőkönyvet, amely tanúsítja, hogy feljelentést tettem ismeretlen elkövető ellen, a forgalmi rendszám eltulajdonítása miatt. A jegyzőkönyvet készítő rendőr azt mondta, hogy közlekedhetek a forgalomban, ha nálam van a jegyzőkönyv, viszont a KRESZ szerint meg nem vehetek részt a forgalomban. Az okmányirodába autóval szeretnék menni. Tudja valaki, hogy mi a helyzet ilyenkor? Megbüntethetnek-e ha így, rendszám nélkül közlekedek, vagy nem?
2010. márc. 17. 21:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy gyorsan odaadták, mert az újak ott vannak a szekrényben, csak kiveszi a soron következőt.

Akkor ezek szerint mindkettőt elvitték és újat kaptál, mert a régi pótlása 1-2 hétig tart!

2010. márc. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Károlybácsi69 válasza:

Nekem is ma lopták le mindkét rendszámom. (Váci úti felüljáró alatt álltam)

Ez a "legújabb" mutyi. Tankolnak vele, v egyéb bűncselekményekhez használják. Azonnal jelenteni kell!

Én sajnos csak holnap tudom elintézni az önkormányzatot, mert dolgozni kellett jönnöm. Rendőröket kihívtam. Ők azt moondták, hogy intézzem el mielőbb. Ha megállítanak akkor meg mondjam, hogy folyamatban van az ügy...

2013. márc. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Én sajnos csak holnap tudom elintézni az önkormányzatot, mert dolgozni kellett jönnöm."


Pedig az ocsmányiroda ott van két saroknyira a Visegrádi utcában...

2013. márc. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Károlybácsi69 válasza:
Naja, csakhogy én zuglói lakos vagyok! ;)
2013. máj. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Naja, csakhogy én zuglói lakos vagyok!"


Na ja, csakhogy ott álltál 100 méterre az okmányirodától, és mivel bármit lehet bármelyik okmányirodában intézni, csak egy telefon a főnöknek, hogy később mész egy órával, és már intézhetted volna.

2013. máj. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Sajnos azért lopják, hogy ingyen tankoljanak vele, így bűncselekmény elkövetése miatt kereshetnek a későbbiekben. Azonnal jelenteni. Meg fog állítani a rendőr, nem is igazán szabályos, hogy rendszám nélkül jársz, de mivel a közhiedelemmel ellentétben a közlekedési rendőr is emberből van, nem fog megbüntetni, ha nálad van a papír, hogy jelentetted az esetet és ügy van belőle. (Nyilván nem két évre mentesít a rendszámviselés alól...)
2013. okt. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!