Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Közlekedhetek-e rendszám...

Közlekedhetek-e rendszám nélkül, ha ellopták a rendszámom?

Figyelt kérdés
Ma ellopták az autómról a rendszámot. Kihívtam a rendőröket, majd utána a kapitányságon feljelentést is tettem. Kaptam egy jegyzőkönyvet, amely tanúsítja, hogy feljelentést tettem ismeretlen elkövető ellen, a forgalmi rendszám eltulajdonítása miatt. A jegyzőkönyvet készítő rendőr azt mondta, hogy közlekedhetek a forgalomban, ha nálam van a jegyzőkönyv, viszont a KRESZ szerint meg nem vehetek részt a forgalomban. Az okmányirodába autóval szeretnék menni. Tudja valaki, hogy mi a helyzet ilyenkor? Megbüntethetnek-e ha így, rendszám nélkül közlekedek, vagy nem?
2010. márc. 17. 21:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%

Nem szabad közlekedni rendszám nélkül, a rendőr vagy buta, vagy csak hülyített! Még rosszabb, ha rajzolsz egyet egy darab papírra, és azzal jársz, mert akkor az egyedi azonosító jel meghamisítását is rád verhetik!


Ha minkettőt ellopták, akkor van egy rossz hírem: új rendszámot, és ezzel új forgalmit is kell kiváltani, ami még egy csomó pénzbe fog kerülni.

2010. márc. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%

Velem is volt ilyen!


Amíg nálad van a jegyzőkönyv és be tudod mutatni ha megállíta rendőr addig közlekedhetsz!


Ez addig hazsnálható amíg le nem zárjáka nyomozást, ez általában 2 hét, utánna kötelező újat csináltatnod!


Viszont van 1 jó hírem is, ingyen járhatsz autópályán! :P

2010. márc. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
23%

A kreszz ilyenkor nem érvényes mert felülbírálja a rendőr, pont mint amikor van közlekedési lámpa, de a rendőr irányítja a forgalmat


nem a lámpát nézed...



Ezt ugyanigy kell felfogni..

2010. márc. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azt csináltam amikor nekem lelopták, hogy megnéztem mennyibe kerül ujat csináltatni (már nem tom mennyi volt)


És azta pénzt elfeleztem és feladtam egy csomó heylen hirdetést, hogy jutaloma megtalálónak készpénzben


5 nap múlva visszahozták öket..

2010. márc. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én már holnap intézem az új rendszámot és új forgalmit az okmányirodában. Nektek mennyi ideig tartott, míg elkészültek?
2010. márc. 17. 22:39
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Fontos, hogy a lopott rendszámot azonnal jelentsétek, mert visszaélhetnek vele! Sőt egyre több az ilyen bűncselekmény!
2010. márc. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor már egy teljesen más rendszámot csináltass!Írasd át a forgalmit kérjél új rendszámot mert ha vissza élnek vele akkor elég sokba kerülhet az neked!
2010. márc. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

" ...kérjél új rendszámot mert ha vissza élnek vele akkor elég sokba kerülhet az neked!"


Ha lejelentette, annak ugye nyoma lesz, és ezt igazolni tudja. Neki egy "fillérjébe" se fog kerülni, ha visszaélnek vele. Pont ezért kell lejelenteni ...


maci

2010. márc. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nos, rossz hírem van! NEM közlekedhetsz rendszám nélkül, még akkor sem, ha rendőrségi papírod van az eltulajdonításról. Ha éppen egy kevésbé felkészült rendőrrel találkozol, megúszhatod a büntetést, de ne próbálkozz!

Ha mindkét rendszámot ellopták, új rendszámok fogsz kapni, 8500Ft + 6000Ft a forgalmi csere ára + 585 Ft a máűszaki cimke ára, melyet a hátsó rendszámra ragasztanak fel. Ha csak az egyik rendszámod veszett oda és még soha nem kért senki erre a rendszámra legyártási engedélyt, 12.300 Ft-ért kérhetsz egy újat.

2010. márc. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Kb 6 órán keresztül közlekedtem rendszám nélkül és nem volt semmi gond. A rendszámot rögtön kiadta az okmányiroda, csak előbb be kellett szerezni a finanszírozó bank hozzájárulását az átrendszámozáshoz, mert hitel van az autón. Az okmányirodában nagyon gyorsan elintézték az ügyet. Most pedig fel fogom szegecseltetni a rendszámot, hogy ne lehessen ilyen könnyen lepattintani!!!
2010. márc. 19. 08:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!