Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben az esetben ki hibázott?

Ebben az esetben ki hibázott?

Figyelt kérdés

Lakott területen kívül 90-100-as tempóval mentem, előttem egy 60-70-el haladó autó ment, szembe teljesen üres.

Elkezdtem előzni, már majdnem mellette voltam mikor kirakta az indexet és elkezdte kikerülni az előtte haladó kerékpárost.

Hosszan dudáltam és a padkára húzódva sikerült megelőznöm.

Fékezni nem akartam, mert nem tudtam,hogy mögöttem mi a helyzet, mennyire van lemaradva a mögöttem lévő, megcsúszik e az autó stb..., ezt láttam a legjobbnak.

(Egyébként nem reagált semmit, nem fékezett, befejezte ő is a kikerülést...)


Minderről videóm is van, bár azt nem merem feltölteni, mert nem bírnék a sok önjelölt vezetéstechnikai oktató véleményével, és erkölcsileg biztos én vagyok a szemét tetű, mert mit előzgetek.


2015. jún. 23. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%

Ha nem volt tiltva az előzés, akkor egyértelműen 100%-osan ő volt a hibás.


Mielőtt kerülünk, mindig ki kell nézzünk az adott irányba, hogy nem jön e ott valaki. Balra alap, hisz bal oldalt lehet ott másik jármű, teljesen jogosan.


Jobbra is ki kell nézni ha jobbra kanyarodunk, mert lehet ott egy idióta bringás vagy robogós, nem azért mert annyira fontos a szaros kis élete, csak kinek van kedve végigcsinálni egy eljárást és kivárni, hogy felmentsék.


A leírásod alapján a másik autós nem tudott vezetni.


De igazából te is csináltál marhaságot. Balesetveszélyes helyzetben lehet és kell is dudálni, de az első a fékezés, nem gondolkodunk hátra, szerintem te se gondolkodtál, csak most menteni akarod vele magad, egyszerűen tudtad, hogy ő a hülye és menni akartál, mindenáron. Az életeddel játszol ha ennyire dacosan vezetsz.


Tanuld meg, hogy az esetek 99%-ban fékezünk, ugyanis a sebesség a legtöbb esetben öl. Az a maradék kivétel pedig erősíti a szabályt.

2015. jún. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Valóban nem gondolkoztam, eszembe jutott a fékezés, de nem gondoltam végig, viszont örülök,hogy nem fékeztem,mert vizes volt az út, az autó félig kavicsokon (azaz a padkán) mentés esélyes lett volna,hogy elveszítem az uralmamat felette, persze ha lett volna egy gödör a padka mentén és belmegyek,akkor is elszállok, így végül nem történt baj, n nem haragszom, de oktatóvideónak bejönne, még elgondolkozom a feltöltésen.
2015. jún. 23. 19:52
 3/11 anonim ***** válasza:
töltsd fel nyugodtan én kíváncsi vagyok :)
2015. jún. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha fékezel, akkor lehet, hogy nem kell kimenni a padkára. Persze így utólag már mind1, találgatni lehet, hogy mi lett volna, ha.

A lényeg, hogy nem történt baleset. Én ettől még tleg azt javaslom, hogy legközelebb fék.

2015. jún. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A videót nézve, talán azért nem fékeztem mert előbb elkezd indexelni, majd kihúzódni, én dudálok és megyek, ő pedig nem reagál és folyamatosan jön, mikor már mellette vagyok, lehet,hogy ezért nem fékeztem, de őszintén szólva magam sem tudom.
2015. jún. 23. 20:29
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor itt a probléma. Nem vetted észre, hogy balesetveszélyes helyzetbe kerültél, vagy nem vettél róla tudomást.


Ha előzök és előttem valaki indexelni kezd, akkor minimum motorfékezek egyet, illetve szembesávba előzés esetén ha egy centit is elkezd kijönni, akkor duda és fék ha nem reagál (nem várok másodperceket, de emlékezz, akkor már motorfékezem)


Ha egy bringás elkezd kitekerni eléd, akkor nem az a helyes döntés, hogy mész ugyanúgy és dudálsz, hanem a duda közben fékezel, nem bízhatsz benne, hogy a duda helyreteszi.


Ez is egy komoly probléma. Az emberek a dudát arra használják, hogy rendreutasítsanak, érzelmeket nyilvánítsanak ki vele, stb. A duda a baleset elkerülésére való elsősorban.

2015. jún. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Viszont -tudom,hogy nem kötekedni akarsz-, de máris rólam van szó, miközben a valódi probléma az ott kezdődik,hogy belenézünk a tükörbe, mielőtt előzünk,és akkor nem történik ilyen.

Most lehet azt feszegetni,hogy fékeznem kellett volna, de ha a vétlen autósok mindig fékeznének akkor sosem lenne baleset (vagyis inkább úgy mondom,hogy jóval kevesebb lenne).


Pont ezért nem szeretném feltölteni, mert a legtöbb ember az abban látná a problémát,hogy nem érzékeli azt,hogy én fékeztem volna,és így hamar átcsapna az egész abba,hogy engem szapuljanak, és nem pedig a probléma valódi forrását elemezgetnék.


Ezt mindenféle ellenszenv és harag nélkül írtam.

2015. jún. 23. 20:48
 8/11 anonim ***** válasza:

Értem én, hogy azt gondolod igazad van, vagyis neked volt elsőbbséged, de szart nem fogsz érni az elsőbbségeddel a kórházban, vagy amikor a gyereked fölött görnyedsz a ravatalozóban aki nem éli túl a balesetet melletted.


A dolgod, hogy elkerüld a balesetet, bármi áron.


És nem utolsósorban, téged is kihoznak hibásnak, ha látják, hogy nem tettél meg mindent a baleset elkerülése érdekében, ezt a kresz is kimondja.


Én se fikázni akarok, ezek a tények. Tényleg gondold át, a kocsikázás egy veszélyes dolog, nem egy játék ahol le kell győzni a másikat, egy ilyen esetben az az igazi győzelem, ha megmented magadat és a másik hülyét is.

2015. jún. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is amondó vagyok, hogy jelen esetben mindketten hibáztatok. Egyrészt hibázott a megelőzött jármű vezetője, mivel már az előzési szándék jelzése előtt meg kellett volna győződnie arról, hogy nem kezdte-e meg valaki az ő előzését. Ez nyilván az ő sara.


A tiéd pedig az, hogy nem tettél meg minden tőled telhetőt a balesetveszély csökkentésére. Már az index felvillanásakor be kellene, hogy kapcsoljon az az önvédelmi reflex, ami fékezést vagy legalábbis gázelvételt vált ki belőled. És ha netán összeütköztök, akkor pont az általad említett videóból derülne ki a napnál is világosabban, hogy rosszul reagáltad le a helyzetet és tovább erőltetted az előzést.


És még valami, ami miatt sarasnak hozhatnak ki téged IS: amikor megkezded az előzést és kihúzódsz, fel kell mérned azt is, mi van a jobb oldalon a megelőzött jármű előtt. Ha ott egy bringás, akkor minimum gyanús, hogy azt meg akarja majd előzni az általad előzött jármű.

2015. jún. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Akkor ma győztem, mert elkerültem a balesetet az által,hogy a gázt nyomtam.Fékezhettem is volna, de annak a következményeit nem fogjuk megtudni.Szerencsém volt?Lehet, és akkor is szerencsém lett volna ha a fékezéssel kerülöm el a balesetet és nem veszítem el az autó felett az uralmamat.

Baleset pedig nem történt, elkerültem, minden megvalósult abból amit leírtál.

Egyébként meg nem biztos,hogy mindig a fék a jó megoldás, és a balesetek 70%-a elkerülhető lenne ha a későbbi vétlen sofőr számítana arra,hogy nem kapja meg a neki járó elsőbbséget.

De így nem is lehet közlekedni, hogy mindig arra készülök,hogy esetleg nem kapok elsőbbséget.

Kitakarta a biciklist, a videón se látszik, nem tudtam,hogy ott van, így nem számítottam rá,hogy sávot fog váltani.

Amikor pedig indexelt, számítottam rá,hogy meglátott, mint ahogy arra is számítok,hogy megadják a jobbkezet, vagy hogy védett úton nem kanyarodnak ki elém.

2015. jún. 23. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!