Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyi tapasztalat kell...

Mennyi tapasztalat kell ahhoz, hogy valaki tolatva is jól manőverezzen?

Figyelt kérdés

Tegnap a nővérem barátjával mentünk és úgy nézett ki az utca,hogy mindkét oldalt autók parkoltak és mi is parkolóhelyet kerestünk, de nem igen volt, aztán egyszer csak szembetaláltuk magunkat egy kék lámpával villogó mentőautóval ami azon az utcán jött fel ahol mi le.

Rögtön hangot is kapcsoltak,így kezdhettünk visszatolatni,én utasként is rosszul lettem a helyzettől mert a tolatás nem erősségem, de a nővérem barátja meg nagy sebességgel tolatott, és ugyan van tolatókamerája de végig csak a tükröt nézte szinte rá se nézett a "monitorra", és tényleg úgy ment, a mentőautó nem is tudott gyorsabban jönni mint ahogy tolattunk mert neki meg nagyon centiznie kellett az autókat, és elég sokat kellett így menni mire végül egy kapubeállóba betudtunk állni.

Annyi hely volt,hogy egy mentőautó éppen,hogy elfért, tehát tényleg szűkös volt, én kb 3-al tolattam volna és szerintem ma értem volna az utca végére.


2015. márc. 8. 10:39
 1/7 dirtboy ***** válasza:

a kezdőkkel az a gond hogy nem képesen anélkül elkezdeni a tolatást hogy a kormányon ne fordítanának kicsit,ott rontják el mert utána már nem bírják megtalálni az egyenest.

a srác aki vezette a kocsit gondolom egyenesen haladt előre mikor jött a mentő,utána csak hátra menetbe kapcsolt és annyi volt a feladata hogy ugyan abba a helyzetbe tartsa a kormányt és akkor egyenes vonalban halad hátrafelé.

2015. márc. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát nem sokkal nehezebb mint előre. Meg kell tanulni tükröt használni, és hogy fordítva kormányzol. Én nem szeretek gyorsan tolatni, de meg lehet csinálni.


Egyébként bekanyarodott elétek?

Mert ilyenkor általában el szoktak engedni, mivel úgyse tud haladni, mert neked vissza kell tolatnod sokszor egy utcasarkot is.

2015. márc. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem egészen volt egyenes mert voltak jobban kilógó autók is azokat is kerülni kellett, meg kisebb kanyarok, ilyenkor persze lassított, de hamar megtalálta a helyes pozíciókat.

Egyébkén kb pont az utca közepén találkoztunk a mentővel tehát már egy ideje jött ő is, csak nem észleltük mivel villogó lámpával jött és hangot nem adott csak miután meglátott minket, neki meg jóval nehezebb lett volna visszatolatni, bár ő előbb talált volna kiállót ahol elengedhet de mégis csak ő a mentő.

2015. márc. 8. 11:09
 4/7 A kérdező kommentje:
Ráadásul a tolatóradar(?) folyamatosan pittyegett nekünk,hogy túl közel van a parkoló autókhoz, szinte megállás nélkül,tehát ennyire szűk volt az utca és sokan elég tahó módon parkoltak.(valami társasház épült és a parkoló még nincs kész, de már sokan beköltöztek és ők az út mentén parkolnak.)
2015. márc. 8. 11:13
 5/7 dirtboy ***** válasza:

akkor a rutin mutatta meg magát,egy kezdő ott is hibázik hogy túl sokat fordít a kormányon,egy rutinosabb tudja hogy csak kicsiket kell.

biztos nem először tolatott már nagyobb sebességgel.

2015. márc. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Rutin meg az évek, valakinek egy élet is kevés az elsajátításához, valakinek meg alig kell hozzá idő.

Amúgy nem nagy kihívás, tudod hogy ott jöttél be kocsival, tehát fizikailag elférsz, velem is volt már hasonló, én tudtam hogy bejöttem, elférek hátrafele is, csak a bal tükröt néztem, meg egyszer-egyszer belepillantottam a jobba, és vissza is értem.

Nekem tűzoltós eset volt, én utánfutóval egyirányú, de szerencsére csak kb. 20-25 métert kellett tolatnom, de szerintem a stresszhelyzet miatt akkor tolattam először és utoljára olyan egyenesen, javítás nélkül utánfutóval, én sem értem hogy. Persze lassan, nem gyorsan, de gyorsabb volt mintha 10x rájavítok.

2015. márc. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát a monitort hiába nézed, azzal annyit érsz :D

Egy titka van az egésznek: a szélső tükröket állandóan nézed, felváltva mindkettőt. Ja és nem kell hátrafordulni és kitekert testtartással ülni az autóban, mert úgy nem lehet manőverezni. Az sem baj, ha nem tudod egyenesen tartani az autót, ha látod a jobb tükörben, hogy közeledsz az út széléhez, akkor korrigálsz.

2015. márc. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!