Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha te rendőr lennél és közúti...

Ha te rendőr lennél és közúti ellenőrzésnél a saját testvéred, szabálytalanságot csinálna, elnéznéd neki simán, vagy úgy járnál el vele mint mással?

Figyelt kérdés

Rendőr vagy és társaddal éppen szolgálatot teljesítesz és megállitottok egy autót, amiben éppen a tesód ül két haverjával és röhögnek nagyot.

Látnád hogy nincsenek bekötve, tesód mobilozott stb.

Elnéznéd nekik és elzavarnád őket tovább?


2014. nov. 13. 23:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Még jó hogy el.
2014. nov. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Utcánkba lakik egy farok rendőr, saját anyját megbüntette mert nem volt mellénye mikor biciklizett. Ráadásul egyedül volt. Azóta a falu szégyene az ember...
2014. nov. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Gondolom, ez tesztkérdés a szakközépben egy dolgozathoz...


azt írd le, hogy szó sem lehet róla, a törvény mindenkire egyformán vonatkozik.

Aztán ha szolgálatban ez megtörténik veled, akkor fordulj el..


egyébként legalább három választ is lehet beírni..

2014. nov. 14. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Elnézném, ez nem is lehet kérdés! Előbb jön a család, és utána a többiek, a társadalom.
2014. nov. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

Ismertem ilyet.

Ment az anyósa apósa meg a gyerekük valahova, megállította őket.

A sofőrt megbüntette egy csomó hiányosság miatt, majdnem a legnagyobb büntetési tételt adva minden kategóriában.

Az após ült a vezető melletti ülésen, nem voltak nála a papírjai.

Nagyon kemény pénzbüntetést kapott, és alig tudták lebeszélni, hogy ne vigye be előállítani, hogy az előállítóban bizonyosodjanak meg a személy kilétéről.

A gyereknek minden rendben volt a papírjaival, neki annyit mondott, hogy a szüleiről ne vegyen példát, mert legközelebb is megbünteti őket.

Utána soha a büdös életben nem hívták semmilyen családi programra.

Az após voltam!

2014. nov. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Úgy járnák el velük is mint mással. 10ezerért elengedném őket :D
2014. nov. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Beviz Elek ***** válasza:
62%

Ez nem kérdés, természetesen elengedném.


Karácsonyra traffipax blokkolót fog kapni!

2014. nov. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

Nem. Épp azért van ellenérzésem az egyenruhás szolgálatok iránt. Nálam első az emberség, csak azután a törvények. Nem büntetném meg a testvéremet, haveromat. Ha súlyos a dolog, persze lebaxnám, hogy legközelebb ne csináljon marhaságokat.


Egyébként a mai kor produktuma az azonnali büntetés. Régebben előfordult a szóbeli figyelmeztetés - külföldön ma is él. Egy jó rendőr meg tudta/tudja különböztetni, hogy itt egy megtévedt emberrel van dolga vagy egy megrögzött szabálytalankodóval.


Régebben nekem is volt ilyen esetem, gyorsan mentem, beértem egy lakott területre bőven 50 felett, erre a közeg, aki bemért: - uram, hajtson lassabban, mert legközelebb megbüntetem! - és elengedett.

Többet ért a figyelmeztetése, mint ha akkor megbüntetett volna.

2014. nov. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezért nem akartam rendőrnek menni többek között, és nem csak a családtagokkal, hanem az ismerősökkel, barátokkal szemben is nagyon nehéz helyzetben vannak a rendőrök.
2014. nov. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nehéz helyzet, mert ha kiderül, akkor hivatallal való visszaélés bcs elkövetése miatt vehetik elő. De sztem azért lehet sejteni a választ, h mit tenne a többség.
2014. nov. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!