Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most csinálom az A1-es jogosít...

Most csinálom az A1-es jogosítványt, a rutint illetve a forgalmit saját motorral akarom csinálni. Ha akkor igazoltat egy rendőr amikor megyek vezetésre megbüntethet, eltilthat?

Figyelt kérdés

2012. máj. 21. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem te is tudod a választ, de azért segítek.


Az igazoltatás pillanatában van érvényes vezetői engedélyed az adott járműre? Nincs.

2012. máj. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
18 éven alul először is büntethet vagy el is tilthat?Nem csak akkor ha már elkaptak egyszer?
2012. máj. 21. 17:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs olyan jogszabály, ami kimondaná, hogy az első szabálysértés nem szankcionálható.


Majd ha már a sokadik szabálysértésen kapnak rajta, akkor visszaeső leszel és súlyosabban büntetnek, de az első is büntetendő.


És igen, a szabályok 18 éves kor alatt is érvényesek.

2012. máj. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én azt hallottam ,hogy először csak figyelmeztetnek.
2012. máj. 21. 17:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Emlékeim szerint az engedély nélküli gépjárművezetés esetén nem számíthatsz szóbeli figyelmeztetésre, ahogy pl. ittas vezetés esetén sem.


De talán majd jár erre valaki, aki ismeri a vonatkozó jogszabályt.

2012. máj. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben , azért köszi szépen,
2012. máj. 21. 18:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!