Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Te dudálsz ha valaki majdnem...

Te dudálsz ha valaki majdnem balesetet okozott önhibádon kívűl? Van értelme rájuk dudálni?

Figyelt kérdés

1 éve vezetek és sokszor történt majdnem koccanás, csattanás. Kifordulnak elém az utolsó pillanatba fékezheek szinte állóra, kitolatnak lendülettel körbe nézés nélkül elém, jobbkezes utcánál lassítás nélkül elsázguldanak előttem balról!


A tapasztalt vezetőket figyelem(rokonok, haverok/ismerősök) hogy ilyenkor fékeznek, kormányoznak, de a dudát is nyomják közben, vagy miután majdnem nekünk jöttek egy előzés miatt, vagy bevágtak elénk mert elkezdte a hülye előzni a kocsisort aztán szembe jött a nyerges vontató...


Ilyenkor van értelme rájuk dudálni, hogy majdnem összetörték a kocsimat, majdnem letoltak az árokba, majdnem frontálisan belém jöttek?

Tanulnak ezek belőle, hogy "A múltkor majdnem így mentem bele a másikba, emlékszem dudáltak, most óvatosabb leszek!"?

Vagy nyomhatom a dudát meg se hallják vagy még nekem anyáznak?


Te dudálsz ha majdnem beléd tolattak, frontálisan majdnem beléd mentek, jobbkezes utcánál 50-el el száguldottak előtted, majdnem leszorítottak az árokba?


19/L



2014. júl. 9. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Én most tanulom éppen a KRESZ-t, vagyis tanultad te is és ugye akkor dudálhatsz ilyen helyzetben, ha balesetveszély van, tehát ha ezzel elkerülhetsz egy olyan állapotot, ami nagy bajjal járhat. De azért, mert nem történt semmi és te felmásztál a plafonra (hozzáteszem jogosan), akkor ugye nem lehet dudálni, csak mert ideges, feszült vagy, meg minek is? Nyilván ő is tudja, hogy nem szabálytalanul közlekedett, tehát attól, mert rádudálsz, attól nem fog változni a dolog.:) Majd ha felcsavarodik egy fára, vagy történik egy tragédia és netán túléli vagy egyszer felnő, felelősségteljessé válik, talán majd akkor máshogy lesz. Talán...

De hogy az őszintét megmondjam, ha lesz jogosítványom (nem a vezetés alatt, mert akkor nyilván nem), egy ilyen helyzetben nemhogy dudálni, még a középső ujjamat is be fogom mutatni.:)

2014. júl. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Adott helyzet dönti el, hogy dudálok, vagy refizek. A dudát nem mindig hallják, autópályán érdemesebb a reflektort 2-3 mp felkapcsolni, hogy túl közel vágodt be eléd. Jobbkezes utcánál pl elég a duda.
2014. júl. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát néha parasztság, azért mert egyesek túlzásba viszik. De bizony rám is dudáltak már, okkal, és nem haragudtam, elismertem a hibámat, és jó is volt, mert legalább tudtam, hogy nagy hülyeséget csináltam, óvatosabb kell legyek. És általában a sofőrök nagy része igy van ezzel.

De az hülység, mikor percekig ráfekszenek egyesek a dudára. Elég egy rövidet, nem kell az ember agyát is kidudálni.

2014. júl. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

en dudalassal szoktam jelezni ha olyan szintu balesetveszelyes helyzetet okozott, hogy csak a szerencsen mult hogy nem lett baleset. Ugyanis ezzel felhivom a figyelmet a baleset lehetosegere.


Nem utolag dudalok kvazi karomkodaskent, hanem akkor mikor megkezdem a hirtelen reagalast az o balfassagara.

2014. júl. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Eksön elhárítása közben igen. Büntetődudálás rám nem jellemző, de van aki megteszi. Azt nem tudom, mire jó.

Persze, ha keresni kell a gombot, akkor nem. Gondolkodni ilyenkor nem nagyon van idő. Néha utólag feleslegesnek gondolom, de vannak szituk, amikor nélküle biztosan baleset lett volna.

2014. júl. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én bevallom beletenyerelek ilyenkor a kormány közepébe. Ha csak a fele észreveszi magát, és legközelebb már nem így csinálja, megérte. Plusz kiadom magamból a mérget is :)
2014. júl. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is belefekszem néha, persze a hatás kérdéses. Van, aki elnézést kér, van, aki emberkedni kezd utána. Ezért igazából rossz szokásomnak tartom.


Viszont ha valaki ki akar elém tolatni vagy egy szűk belàthatatlan kanyarhoz, bukkanóhoz közelítek, akkor szoktam nyomni egy rövidet balesetmegelőzési céllal is.

2014. júl. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

#1:

"De hogy az őszintét megmondjam, ha lesz jogosítványom (nem a vezetés alatt, mert akkor nyilván nem), egy ilyen helyzetben nemhogy dudálni, még a középső ujjamat is be fogom mutatni.:)"


Ezt egészen addig fogod csinálni, míg valamelyik vérmesebb sofőr ki nem száll, bele nem kapaszkodik a középső ujjadba és annál fogva ki nem cibál az ablakodon keresztül az autódból megkérdezni, hogy melyik pantominiskolában szerezted a jogosítványodat? :) Egy-két ilyen alkalom nagyon gyorsan le tudja szoktatni a friss sofőröket a középső ujjuk nem megfelelő módon történő használatáról.

2014. júl. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Ezt egészen addig fogod csinálni, míg valamelyik vérmesebb sofőr ki nem száll, bele nem kapaszkodik a középső ujjadba és annál fogva ki nem cibál az ablakodon keresztül az autódból megkérdezni, hogy melyik pantominiskolában szerezted a jogosítványodat? :) Egy-két ilyen alkalom nagyon gyorsan le tudja szoktatni a friss sofőröket a középső ujjuk nem megfelelő módon történő használatáról."

Az olyan sofőr, akinek meg ilyen helyzetbe beintek, azt nyilván azért fogom tenni, mert veszélyezteti az életemet, az épségemet, vagy éppen az autóét, amit vezetek és ilyen helyzetben nyugodtan szálljon ki, engem a dudálásért, mivel veszélyhelyzet történt nem fog senki hivatalos szerv megrángatni, az ujjmutogatásért megint csak nem, viszont őt a balesetveszély okozásárét, illetve testi sértésért annál inkább, szóval lehet kiszállni, de nem én fogom megütni a bokámat!!!:)

2014. júl. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem. De én azért erre nem fogadnék nagyobb összeggel.
2014. júl. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!