Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem féltek ha elmentek bringás...

Nem féltek ha elmentek bringások mellett autóval, mert nekem néha halálfélelmem van amikor úgy inbolyognak előttem, néha azt sem tudom merre mennek, mit éreztek, gondoltok a kerékpárosokról?

Figyelt kérdés
2009. dec. 31. 19:54
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is halálfélelmem van, de az autósoktól! A faluban szoktam biciklivel közlekedni, volt úgy, hogy jött szembe egy másik bicajos egy autó engem meg megelőzött egy marha nagy busz majdnem fellökött. De ha elestem volna gondolom azt se vette volna észre. Nektek autósoknak semmi bajotok nem esik, minket nem véd semmi karosszéria.

Az utak állapota borzalmas, hová húzódjak le az árokba?

Néha azért tartok az út közepe felé, hogy eszébe ne jusson megelőzni, miközben szembe is jönnek.

2010. jan. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
78%

Neked van halálfélelmed? Az fura..

Egyébként a kocsmából éjjel világítás nélkül hazafelé tartó bácsikat ne úgy kezeljétek már, mintha annyiból állna a bringás társadalom. Ők kb olyanok, mint a buliból részegen 180-al hazafelé tartó tinik. Annyi a titok, hogy hagyni kell mellette helyet, és nagyjából be kell tartani a sebességkorlátot. Akkor olyan nagy baj nemigen történhet.

2010. jan. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
19%
nekem főleg azokkal van bajom akik nem fogják fel hogy a KÖRFORGALOM TABU.. motorral egyszer majdnem elestem egy ilyen marha miatt mert hirtelen kivágott középről bármilyen jelzés nélkül.. ha nem tud közlekedni akkor száljon le és tologassa a zebrán, elengedem, nem hátráltatom, csak ne ijesztgessen engem; meg igazán megtanulhatnának szétnézni egyesek.. alapvetően nem a biciklisek összességével van bajom, csak a bénákkal/figyelmetlenekkel (amúgy én is biciklizem.. járdán, mert még mindig az a biztosabb hogy a gyalogos elől lemegyek a fűre mintsem autókkal, kamionokkal viaskodni..)
2010. jan. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
55%
22:36 - Nem közlekedtél még Olaszországban, én már igen, először néztem nagyokat, meg vigyorogtam, miket meg mernek tenni, de aztán megszoktam, hogy nem szívbajosak, és nem csinálnak bajt, akkor nekem se kell semmitől tartani. :-)
2010. jan. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
Én csak kívülállóként mondom mert igaz, hogy már 19 vok, de nincs kocsim és csak faterommal mikor együtt megyek akkor faterom mindig figyel a bringásra és hagy neki minimum 1 m helyet vagy nagy ívben kerüli. Amúgy én bringázok versenyszerűen és én már megszoktam, hogy az autósok közel jönnek hozzám, de a nagyon forgalmas utakra ritkán megyek be mert parázok a sok autóstól. Megjegyzem a versenybringásoktól nem kell félned csak akkor kell figyelned, ha többen edzenek, mert akkor lehetnek sprint gyakorlatok, hirtelen megindulások. Am azokat még én sem szeretem bringás létemre akik tapasztalatlanok, de azért följönnek az útra és nem tudnak normálisan menni előttem.
2010. okt. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!