Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mostanában halálfélelmem van!?

Mostanában halálfélelmem van!?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, és mostanában nem tudok másra gondolni, csak a halálra. Egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy egyszer csak egyszerűen vége lesz. Nem tudom hogy mit csinálja, segítenétek?
2011. aug. 27. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvesztettél valakit, vagy csak úgy spontán jöttek ezek a gondolatok? Neten keresztül, ismeretlenül nehéz olyasmit mondani, amit tényleg segít. Szerintem próbálj beszélgetni egy olyan felnőttel, akiben megbízol, végső esetben pedig pszichológus.
2011. aug. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem is annyira végső eset a pszichológus / pszichiáter. Nagyon jókat tudnak mondani ilyen helyzetekben. Beszélgess a kérdésben azokkal, akikkel minden más fontos kérdést is meg szoktál beszélni. Mesélj még egy kicsit a problémádról, hátha mi is tudunk jobban segíteni! ;-)
2011. aug. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem, nem vesztettem el senkit, semmi tragikus nem történt, csak egyszer csak eszembe jutott a téma, hogy mi lehet a halál után? És általában megválaszolom a kérdést, hogy valószínűleg semmi, és ebbe nem tudok belenyugodni.
2011. aug. 28. 10:21
 4/4 anonim ***** válasza:
nagyon jó, hogy ezen gondolkodsz, az emberek nagy része sosem töpreng ezen. az élet értékét a halál ténye adja meg. ha nem lenne véges az időnk, csak ülnénk a seggünkön az idők végezetéig. A halál nem lehet tabu téma, hisz mindannyiunkat érint. Arra bátorítalak, hogy olvass utána, nézz filmeket a témában, ha foglalkoztat, ne szégyelld. Nincs benne semmi abnormális, sőt - ez a legkézenfekvőbb dolog, ami egy embert foglalkoztathat. A többi csak körítés...
2011. aug. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!