Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Budapest-Székesfehérvár...

Budapest-Székesfehérvár közötti autóbuszon rendszeresen állva utazok, rosszullét kerülget, nincs levegő, és mindez az M7-es autópályán. Az utazási szabályzat ezt nem tiltja?

Figyelt kérdés
Szerintem totál balesetveszélyes és egészségtelen, sokszor már a Népligetben nincs ülőhely. És autópályán állva utazni? Nem is értem, hogy ezt, hogy engedhetik meg!
2013. nov. 11. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy ha betelnek az ülőhelyek, utána már nem vehet fel utast a sofőr. De légy te a gyorsabb, ülj le. Ha meg rosszul érzed magad, szólj a sofőrnek, hogy állítsa nagyobbra a szellőzést.
2013. nov. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A Tempo 100-as buszok nem szállíthatnak álló utast autópályán, de a többi busz igen, a jármű hivatalos befogadóképességébe az állóhelyeket is beleszámítják. Azt javaslom, hogy ha kényelmesen akarsz utazni, indulj a Népligetből és ott is vedd meg a jegyedet elővételben. Ez Budáról nyilván időigényes, úgyhogy ha ez nem felel meg valamiért, akkor válaszd a vonatot, ahol azért sokkal jobbak az ülőhelyre az esélyeid. Persze ez sem tökéletes megoldás, tudom, mert Székesfehérvárt jobban feltárja a busz.
2013. nov. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Passiflora válasza:
67%

Kedves Kérdező!

Igazad van, jogszabály tiltja, hogy álló utas legyen ezeken a buszokon, de valószínűleg van annyival több haszna van így ezeken a járatokon a busztársaságoknak, hogy inkább kifizetik időnként pár százerzes büntetési tételeket, amikor a Közlekedési Felügyelet ellenőrzést tart.


Mi fehérváriak vagyunk, a Párom Budapesten dolgozik. Négy évig járt távolsági busszal dolgozni. A havi bérlete tavaly 49.000 Ft volt, amiért azt a szolgáltatást kapta, hogy reggel az esetek 95%-ában állt (és kénytelen volt 30 perccel korábban indulni, mert időnként csak a második, vagy néha a harmadik buszra tudott felszállni, mert már álló utasokkal is tele volt zsúfolva a busz, mire abba a megállóba ért), hazafele meg már "csak" az esetek kb. 60 %-ában állta végig az utat.


Mikor a fehérvári autóbusz állomáson szállt fel, többször mesélte, hogy mire kigördültek volna a pályaudvarról, leállították a buszt Közlekedési Felügyelet ellenőrei, és jegyzőkönyvet vettek fel az ülve, illetve állva szállított utasok számáról. De a jelek szerint nem akkora a büntetési tétel, hogy emiatt több járatot indítsanak.


Én csak néha utazom reggel Pestre, olyan helyen tudok felszállni, ahol már nagyon ritkán van ülőhely. Mindig szórakoztat, hogy hogy csodálkozik a buszsofőr, amikor teljesen komoly arckifejezéssel egy teljesárú állójegyet kérek.


A Páromnak tavaly év végére végleg elege lett a fenti állapotokból, és januárban már éves MÁV bérletet vett. A vonaton mindig van ülőhelye, és sokkal kultúráltabban utazik. Mondta, hogy lát vagy 4-5 ismerős arcot a korábbi buszos ingázó utastársak közül. Gondolom, ha elég sok utast veszítenek a Volán társaságok ott, ahol a vonat alternatíva (köztük olyanokat, aki évente 600 ezer forintot, vagy még többet fizettek ki a bérletre), majd átgondolják a dolgot.


Mindenesetre, ha gondolod, a Közlekedési Felügyeletnél érdemes bejelentést tenni - feltételezem, minél többen és minél gyakrabban fordulnak hozzájuk panasszal, annál nagyobb esély van rá, hogy tegyenek valamit ellene.


Üdvözlettel: Vera

2013. nov. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!