Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi történik, ha vonaton lesz...

Mi történik, ha vonaton lesz valaki rosszul?

Figyelt kérdés
Sajnos gyakran vagyok kénytelen vonaton utazni, és a múltkor hallottam egy amolyan rémtörténetet egy hölgytől. Egy külföldi utas lett rosszul az egyik magyar vonaton, gyakorlatilag semmi és senki nem volt a vonaton aki tudott volna rajta segíteni, a vasutasok gyakorlatilag csak röhögtek a haldokló szerencsétlenen. Abban most nem vagyok biztos, hogy van-e elsősegély doboz a kocsikon, de talán nem megfontolatlanság kijelenteni, hogy a személyzetnek valószínűleg gőze sincs arról, miképp kéne segíteni, ha baj van. A semmi közepére ugye nem tud kijönni értem a mentő, esetleg a legközelebbi állomáson raknak ki, ami 15-20 perc is lehet. Szóval mi történik, ha mondjuk vonaton lesz szívrohamom? Autóban vagy buszon utasként azért túlélhetőbbnek hangzik a dolog, mint vonaton...

2013. aug. 10. 13:19
 1/8 anonim válasza:
84%

Meghalsz. De a szívroham nem csak úgy hirtelen jön, ha már érzed a nyomást a mellkasodban, egyből szólni kell a legközelebbi embernek, a vonat picit felkapcsol, a mentőket kirendelik a következő állomásra, és még bőven lesz idejük megmenteni téged.


Mellesleg ez nem csak vonatra igaz, hogy kicsi a túlélés esélye, kisebb falukban sincs több esélyed.

2013. aug. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
82%

Szerintem nagyban a szerencse kérdése, hogy mi történik Veled. Kérdés pl., hogy egyedül utazol-e, vagy van Veled valaki. Meg hogy a környezeted gyorsan felismeri-e, ha nagy a baj? Mennyi idő alatt érik el a kalauzt, milyen gyorsan értesítik a vonatvezetőt?

És akkor persze ott a kérdés, hogy egy nagyváros közelében vagy-e, ahol percek alatt kint van a jól felszerelt rohammentő, vagy a semmi közepén, ahol min. 15-20 perc kell a riasztástól.


Egyébként, miért foglalkoztat a kérdés? Gond van az egészségeddel?

2013. aug. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Nézd, repülőgépen még rosszabb, bár ott a jobban felszerelt gépeken éppenséggel van defibrillátor. A vonatokon csak nagyobbfajta elsősegélykészlet van és a személyzet is részesül elsősegély-oktatásban, de ez mondjuk egy rosszabb állapotú alföldi mellékvonalon valóban sürgős esetben nem sokat ér. A vonat menetrendi sebességét amúgy a pályára engedélyezett maximális sebesség közeli értékkel számítják, tehát igazán odalépni nem lehet (legalábbis komolyabb baleseti kockázat nélkül). A megoldás inkább az, hogy a legközelebbi, közúton jól megközelíthető pontra (általában állomásra vagy megállóhelyre) hívják a rohamkocsit, bár szélsőséges esetben az is előfordulhat, hogy a menetrendi megállások kerülnek kihagyásra azért, hogy mielőbb szakszerű ellátásban részesíthessék a bajba került utast.
2013. aug. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Kalauz. Néha van biztonsági szolgálat is. Ha van étkezőkocsi, akkor abba meg van kiszolgáló.
2013. aug. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem szerencsére nincs semmiféle betegségem, csak azt kutatom, hogy ez a sztori amit múltkor meséltek nekem, lehetett-e valós, vagy csak legenda. Az eset, ahol a külföldi utas rosszul lett és nem segítettek neki, elvileg Railjeten történt, azon van legalább 2-3 kalauz, biztonságiak, stew, de még nálunk a pár kilométeres erdei vasúton is akad kaller, szóval szerintem ez tekinthető személyzetnek (de most maradjunk a nagy vasúton). Állítólag egy utasnak kellett megpróbálni újraéleszteni, mert a vasutasok közül senki hozzá sem tudott szagolni a dologhoz, tehát ha mondjuk nincs orvos a vonaton, akkor lehet, hogy senki nem is fog tudni segíteni? Azt nem tudtam, hogy a vasúton dolgozóknak is kötelező az elsősegély-tanfolyam, de azért ha jól sejtem nem veszik annyira komolyan a dolgot (ami azért a magyar tömegközledésre általános). De ugyanígy nézhetjük azokat a MÁV gyors- és személyvonatokat amik néha megállnak fél-1 órákra a semmi közepén vágányzár vagy egyéb "technikai" ok miatt, akkor gondolom oda se nagyon tud kijönni a mentő, s akkor lőttek a dolognak.
2013. aug. 11. 12:50
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nekem már volt sikeres újraélesztésem vonaton. Azonnal vészfékezni kell ott ahol vagy és akkor az összes kaller odajön. Majd el kell kezdeni az újraélesztést a tanultak szerint. Ha olyan helyen vagy, akkor oda küldik a helikoptert és nem kell rohammentővel vagy esetkocsival bíbelődni. Azonban a helikopternek is kell idő mire kiér. Szerencsére ahol mi voltunk, az Sármelléktől 15km-re volt. Sármelléken pedig van mentőhelikopter, és 2-3percen belül már a kamrafibrillációban szenvedett beteg kapott adrenalint, defibrilláltuk és rendbe jött. Azóta is személyes kapcsolatom van az Úri emberrel. De én azt mondom, hogy, neked is el kéne sajátítani az elsősegélynek legalább a BLS részét és Te is bármikor tudsz segíteni bármikor. Ezt nem csak neked, hanem a lakosság további 80%-ának ajánlom. Mert Magyarországon kb. 10% tudja, hogy kell szakszerűen újraéleszteni valakit, míg Németországban ez 70%-ra esik. Szóval belekell húzni.
2013. aug. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó!
2013. aug. 16. 14:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit. Ha kérdésed van privátban megválaszolok mindent :)
2013. aug. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!