Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a jogosítványomban szemüveg...

Ha a jogosítványomban szemüveggel vagyok lefényképezve, vezethetek kontaktlencsével?

Figyelt kérdés

Van papirom rola, hogy csak szemüvegbe vezethetek, de akkor megkérdeztem az orvost, s aztmondta, hogy nyugodtan lehet lencsével is, ha megállitanak mondom, hogy lencse van benn, és kész, de most hallotam, hogy akár meg is büntethetnek? Most akkor hogy van ez? S ha nem tudtok biztos választ, hol tudom megérdeklődni?

köszi


2009. nov. 11. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, h hülyeség, de ha szívózik a rendőr, nem tudod egy pillanatra kivenni a kontaktlencsét, hogy megmutasd, hogy rajtad van?
2009. nov. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne?

Nincs semmi ilyesmi kikötve vagyis papírra írva!

Az idő változik ugyan úgy mint a te személyiséged is .. ha szemüvegbe hatalmas punk hajjal meg nagy szakállal vagy lefényképezve és te az idő elteltével leszeded a szakállad ,nem lesz punk séród és normálisan akarsz kinézni akkor megteheted..nem kötelező évekig úgy járni csak azért mert valaki azt mondta hogy büntetnek érte...Amúgy meg mi van akkor ha szemüvegbe vagy lefotózva?Jártál kezelésekre és helyrejöttél amúgy meg ha nem nagy mértékű a (nem tudom hogy mondják) akkor nyugodtan le is veheted!!!

2009. nov. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Persze, valaki biztos rögtön lefertőtleníti a kezét és előveszi a kis kontaktlencseszettjét..

Egyrészt közelről látni is lehet, vagy vigyél magaddal szemorvosi papírt a kontaktlencsédről.

Vagy pedig kérd meg az orvost, írja fel, hogy kontaktlencsében és szemüvegben is vezetsz.

2009. nov. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én ugy tudom hogy ha a jogsidban a szemüveg szerepel nem vezethetsz lencsében. Ezt mondták anno az oktatáson. Fel is hívták a figyelmünket ha nincsen lencsénk csak szemüvegünk akkor is írjuk bele a kontaklencsét mert késöbb lehet hogy lesz.
2009. nov. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A vezetésre a jogosítvány jogosít, amelynek van egy orvosi érvényessége. Amennyiben az orvosi érvényesség SZEMÜVEGRE van korlátozva, és csak szemüvegre, akkor az orvos véleménye alapján TE CSAK SZEMÜVEGBEN vezethetsz. Amennyiben te lencsével (is) akarsz, akkor menj el a dokihoz, és kérj tőle egy olyan orvosit, amelyen szerepel a lencse is. És akkor módosítják a jogsid korlátozását SZEMÜVEG ÉS KONTAKTLENCSE kategóriára, és máris nem fog csesztetni a rendőr. Amíg csak szemüveg van beírva, és nincs rajtad szemüveg JOGOSAN büntet meg. Még ha mutogatod is a lencséd.
2009. nov. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy a jogsin van egy kis jel, vagy kód, ami megmutatja, hogy miben vezethetsz, és külön van szemüveg és lencse. Tehát ha kontaktlencsében vezetsz de a jogsiban szemüveg van, az úgy nem jó, meg is büntethetnek. Ez van, tudom nem valami logikus, de hát mit lehet tenni ellene...
2009. nov. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én már kontaktlencsésen kaptam a jogsit és abban is vezetek, sőt mintha nem is lenne rajta a jogsimon bármilyen formábban hogy rövidlátó vagyok! De ha az lenne hogy szemüvegben elég a rendőrnek belevilágítani a szememben és látja hogy ott van!
2009. nov. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kontaktlencse vagy Szemüveggel vezethetsz csak. Miaz,hogy kiveteti a kontaktlencsét? Alapból retkes kézzel visszarakod utána v mi? Ennyit mondhat: Kérem annak az autónak olvassa le a rendszámát. És ha nem tudod akkor szívás mert akkor nincs bent a kontaktlencse. A jogsi hátlapján a 12. sorban ottvan,hogy 01.06 ez az a szám ami ezt jelenti:korlátozás miszerint szemüvegben vagy kontaktlencsében lehet csak vezetni.
2009. nov. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

"A jogsi hátlapján a 12. sorban ott van,hogy 01.06 ez az a szám ami ezt jelenti:korlátozás miszerint szemüvegben vagy kontaktlencsében lehet csak vezetni."


És mi van akkor ha 12-es sorban csak ennyi van, hogy: 110 ami azt jelenti, hogy tartalék szemüveg tartása kötelező.


Anno jogsi hosszabbításnál az orvossal ráírattam, h lencse+szemüveg, de valahogy az okmányirodába nem vezették rá... a 01.06-os kódot. Beleköthet a rendőr abba, hogy kontaktlencsében vezetek?

Mondjuk az elmúlt 17 évben egyszer állítottak meg... idén nyáron :) De akkor nem nagyon foglalkoztak vele.

2009. dec. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!