Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit kell tenni akkor ha...

Mit kell tenni akkor ha kontaktlencsével akarsz vezetni?

Figyelt kérdés
Nemrég lett jogosítványom és akkor még csak szemüveget hordtam ezért a korlátozásokhoz csak az van írva, hogy szemüveggel, de azóta lett kontaktlencsém és nem tudom, hogy mit kell most csinálni hogy lencsével is vezethessek . Ha vki tud segíteni légyszi írjon . köszönöm
2011. márc. 7. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem új orvosi vizsgálat, mivel az orvos engedélyezheti.

Utána a papírral futás az okmányirodába új jogsit kérni amin szerepel a megfelelő kód.

Úgy 10 ezer forintból kijön, de még mindíg olcsóbb, mintha a rendőr meglát szemüveg nélkül és elkezd kötekedni.

2011. márc. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. hülyeséget beszél, új jogsi persze...

Nincs semmi dolgod, rendőrök azt se tudják mik a korlátozások kódjai. Amúgy is úgy van megadva, hogy szemüveg/k.lencse. 20 éve vezetek egyszer nem kérték, hogy hol a szemüveg.

2011. márc. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves második!

1. Nem új jogsit írtam.

2. A rendőr igenis tudja a korlátozások kódjait - ezek szerint jobban, mint te.

3. Nem csak úgy lehet megadni, hogy lencse+szemüveg, hanem külön-külön is. (Ha viszont az van, akkor semmi probléma.)

4. Javaslom, ezt nézd meg: [link]

Különös figyelemmel a 01.01 01.02 és 01.06 kódot.

5. Sajnos én még csak 18 éve vezetek, nemzetköziben is, minden kategóriám megvan, de ha te jobban tudod, akkor...

2011. márc. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) hát az "új" jogsira én is gondoltam csak azért nem akartam "kidobni" annyi pénzt :S de ha más megoldást nem találok akkor az lesz
2011. márc. 9. 16:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!