Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg láthatatlan a kerékpáros?

Tényleg láthatatlan a kerékpáros?

Figyelt kérdés
Biciklivel járok be a munkahelyemre, és az utóbbi időben egyre gyakrabban előfordul, hogy a kereszteződésekben leszorítanak az autósok, vagy előzésnél egyszerűen meg sem mozdítják a kormányt, szinte súrolják a kormányomat. Egyre gyakoribb az is, hogy már a keresztződésben tartok, amikor is elkezd előzni az autós, de jobbra kíván fordulni, ezért egyszerűen "rámfordul". Az esetek 90%-ában tizen x milliós, sötétüveges terepjárós "menedzserek" teszik ezt. Miért van ez? Tényleg abban a tudatban élnek, hogy ennyi pénz birtokában, ilyen autóval mindent megtehetnek, akár a másik ember szájába is sz.rhatnak, vagy akkora batár kapszula veszi őket körül, hogy nem érzékelik a külvilágot? Tudom, hülye kérdés, de nagyon felhúztam ezen magam ma is. Ma kétszer toltak le az útról intelligens terepjárósok! Hiába szabálytalan, ahol lehet, járdán megyek. De ahol úton kell mennem, mindig ez történik. Más biciklis is ennyit szív, vagy csak én járok rossz útvonalon? Nem hiszem el, hogy tényleg ilyen már ez a világ! Bennem van a hiba?
2009. okt. 6. 23:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

"Elméletileg a bringával az út közepén kéne menni, ugyanúgy mint egy autósnak."


Egyes, leülhetsz. Bringával szigorú jobbratartás van, az út jobb szélén lehet vele tekerni.

2009. okt. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Na ezt már tényleg nem hiszem el!!!

Tegnap d.u.villogókkal felszerelve, láthatóságiban bringáztam. Egy kereszteződés szélén megálltam, elsőbbségadás kötelező miatt. Így álló helyzetemben, balról jött egy kocsi, olyan kis ívben fordult balra, hogy nekemjött! ÁLLÓ HELYZETBEN!!! Sokszor a biciklis a hibás? Na ebben találjatok valami hibát! És persze milyen autó volt, na milyen??? tizen x milliós zsír új, sötétüveges BMW, benne egy simafejű menedzserrel!!! Nemértem ezt az egészet, komolyan!

2009. okt. 10. 08:11
 13/17 anonim ***** válasza:

Szomorú helyzet, de ...

1. Hol álltál, hogy fel tudott lökni?

2. Miért általánosítasz? Pl. Minden sötétített üveges autós menedzser, ergo mindegyik szabálysértő. Honnan veszed, hogy menedzser? Nem lehet egy menedzsernek egy hétköznapi Skoda Fabia-ja? Valahogy túlságosan egy kalap alá veszed a dolgokat.

3. Attól, hogy te szabályos vagy, nem jelenti azt, hogy minden kerékpáros szabályos.

4. Attól, hogy egy sötétített BMW-s szabálytalan, nem jelenti, hogy az összes az. Lehetnek kivételek.

5. Még egy valami:a kerékpárosokat is kötelezi a szigorú jobbra tarts! Tehát nem tudom elképzelni, hogy hogyan lehettél szabályosan álló kerékpáros, ha fel tudott lökni menedzser-barátunk?

Esetleg fel töltenél valami rajzot valahova, hogy mi hogyan történt, akkor el tudnám képzelni, mert így (talán szegényes fantáziám végett) nem tudom elképzelni, hogy szabályos körülmények között lettél fellökve.


Mindazonáltal remélem, nem történt semmi komoly bajod.

2009. okt. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Jol tette hogy fellokott a BMW-és, mi a sz..nak álltál meg, az ilyenek csak a forgalmat akadályozzák, ki akarod magadat vasaltatni.Amúgy BMW X6-om van.
2009. okt. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Te egy oltári nagy tahó vagy.
2009. okt. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nem lett bajom szerencsére, mert nem jött annyira gyorsan.

Egyébként ha hiszed, ha nem, az alárendelt úttest JOBB szélén álltam, a felsőbbrendű út felém eső szélének vonalánál, tehát nem lógtam be a sávba! Egyszerűen annyira kis ívben jött, hogy ott elcsapott. És nem általánosítok. Biztos, hogy nem minden sötétített üveges terepjárós ilyen. De ahhoz ragaszkodom, hogy közöttük sokkal több olyan van, aki lesz@rja az összes többi embert, mert ő annyira gazdag, hogy bármit megtehet. Érdekes, hogy eddig CSAK ÉS KIZÁRÓLAG ilyenek szorítottak le!

Elsőbbségadás kötelező táblám volt.

2009. okt. 16. 15:26
 17/17 anonim válasza:
Szevasz! Nagyon sokban igazad van, de ne általánosíts. Nekem pl. egyszer lecsúszott a lámpám mert előtte nem sokkal buktam. És egy Mercivel jövő autós volt mögöttem és leállt megvárta míg felveszem a lámpám (addig is tartotta a forgalmat), majd félre álltam az útról és rendbe tettem a bringát. Nemcsak Budapesten alig veszik észre a bringást vagy pofáznak mert az úton mer menni. Amúgy országúti versenykerékpáros vagyok és vidéken is meg városban is már rutinosnak mondhatom magam és nagyon erős első és hátsó lámpám van mellette bukó és szemüveg. Ma pl. jöttem fel a Veres Péteren Gödöllő felé(igaz, hogy van bringaút, de az országútit kinyírja), és az út jobb oldalán rendesen volt helye az autósoknak kivétel egynek aki "Ott a kerékpárút b*zdmeg!"-gelt nekem én vissza b*zdmegeltem. Erre befékez előttem majd megy tovább, megjegyzem a szembe sáv üres volt. (Ez felvet egy újabb kérdést: Miért van ennyi agresszív autós az utakon?) Ja és kb 35 km/h-val jöttem és rajta kívül senkit sem zavartam. Plusz arra is rájöhetnének néha az autósok, hogy az országútis versenyzők sokkal rutinosabbak tapasztaltabbak és nem szórakozásból tekernek az úton! Viszont van amikor az autós várja, hogy megbizonyodjak róla, hogy ott van (pl. hogy hátranézek) utána már bátran előzhet sőt van amikor megvárja, hogy jelezzek, hogy mehet. De azt az autósok értsék meg, hogy itt Magyarországon az utak széle kátyús, kiöblösödött, koszos (üvegszilánkok stb.) borzalmasan úthibás. Gondolom ők sem örülnek mikor kátyúba hajtanak vagy amikor az utak minősége rongálja a futóművet. Amúgy a kérdés írójának meg annyit üzenek, hogy bringázzon tovább és fogja fel, hogy hülyék mindig is lesznek sajnos és nemcsak az autósok hanem minden közlekedő fél részéről!
2010. okt. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!