Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért hiszi sok (sajnos a...

Miért hiszi sok (sajnos a többségük) motoros és kerékpáros, hogy rájuk nem vonatkozik a KRESZ?

Figyelt kérdés
Autóval közlekedek, és nem telik el úgy nap, hogy ne találkoznék legalább 1 motorossal vagy kerékpárossal aki figyelmen kívül hagyja a közlekedés szabályait. Például jobbról előz, vagy számomra a legdühítőbb, amikor nekem zöld a lámpám már legalább 1 perce, és a biciklis vagy motoros úgy gondolja, hogy ő átmegy a rá vonatkozó piros lámpán minden gond nélkül. Én pedig figyeljek, hogy nehogy kivasaljam. Ezek azt hiszik, hogy golyóállók???
2010. máj. 3. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is utálom őket, de a normális motoros nem fog trükközni.

Robogósok, trikóban motorozó majmok ilyenek, de a biciklisek még őket is hajazzák...

Szerencsére már őket is szabályozzák rendesen.

2010. máj. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

miért, az autósok miért hiszik ugyanezt?

nekem a reggeli séta a munkahelyemre 15 perc, ez alatt 5 helyen kell átkelnem az úttesten.

ma ötből kétszer próbáltak elütni, mind a kétszer nekem volt elsőbbségem, bár az igaz, hogy csak az egyik volt zebra...

2010. máj. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Természetesen minden kategóriában vannak normálisak és igazi gyökerek is. Én az autósokat sem védem, van azok között is "halhatatlan" vagy legalábbis azt képzeli magáról. De azért az tényleg durva, hogy a két keréken közlekedőknek egyre többet engednek és még ennek ellenére is képesek olyat csinálni, amitől az ember hátán feláll a szőr. Az összes ilyet, köztük az autósokat is azonnal le kellene lőni. Az ilyenek alkalmatlanok a közlekedésre. Én például párhuzamos közlekedésű úton a zebránál nem merek megállni a gyalogosnak, mert hiába állok meg és engedem át, ha a velem párhuzamosan közlekedő nem áll meg (holott kötelessége lenne) és elcsapja, még a végén én is felelős leszek.
2010. máj. 3. 10:21
 4/8 anonim ***** válasza:

Maradjunk annyiban, hogy a gyalogosok is kihasználják, hogy abszolút elsőbbségük van az autósokkal szemben!

Ráadásul a gyalogosok 80 százaléka nem tudja a gyalogos KRESZ-t sem!!!! Az ilyen meg aztán ne is üljön autóba!


Szal. mindenhol vannak hülyék, de többen nem ismerik a KRESZ-t, semmilyen kategóriánál.

2010. máj. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekünk, autósoknak van egy rakás kötelező tartozékunk, ami, ha nincs, jól megbüntetnek érte. Sok biciklis még a láthatósági mellényt sem veszi fel.

A motorosoktól meg akkor kapok frászt, amikor az autópályán akar balról előzni, ugyanabban a sávban, úgy hogy melletted kamionsor van. Többel megy, mint 130, esélyem sincs lekotorni előle.

A gyalogos meg sokszor két métert sem hajlandó sétálni a lámpás zebráig, inkább keresztben átslattyog az úton.

De! A legjobbak a zebrán átbicikliző egyének. :)

2010. máj. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én 80%-ban átengedem az embereket. Ha tényleg nekik van elsőbbségük.

Olyanokat nem engedek át akik állnak a zebrán és csak néznek a másik irányba. Ha rádudálsz, hogy menjen akkor el küld a picsbe, amiért rá dudáltál. Ha nem engeded át akkor meg azért küld a picsbe.

Olyan embereket se engedek át akik basznak arrébb menni 2 métert a zebráig. Az ilyeneknek nincs 5 másodpercük, mert nem érnek rá.

Meg a nyugdíjasokat tudnám elküldeni a picsbe amikor álldogálnak a zebránál közben pletykálnak. Mikor megállsz akkor kiderül, hogy basznak átmenni mert nem is akarnak. Miért nem megy arrébb 2 métert és máris tudja az autós, hogy nem akarnak átmenni.


Képzeljétek el azt a helyzetet, hogy megy egy 100 kilós nő a sávotokban, robogóval, lakott területen kívűl (tehát max 90 km/h-val lehet menni). Mivel nem igazán van már megkötve, hogy az út jobb szélén kell mennie ezért a sáv közepén baszakodik. Szemben nagy a forgalom és nem tudod megelőzni. 20 kilométer araszolás 50-el. Ha dudálsz neki akkor azért is a sáv közepén megy.

Vagy volt olyan, hogy 3 biciklis egymás mellett megy a sávomba. Mivel versenybiciklijük van és egyenruhájuk, máris azt hiszik, hogy ők mindent megtehetnek.

2010. máj. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Képzeljétek el azt a helyzetet, hogy megy egy 100 kilós nő a sávotokban, robogóval, lakott területen kívűl (tehát max 90 km/h-val lehet menni). Mivel nem igazán van már megkötve, hogy az út jobb szélén kell mennie ezért a sáv közepén baszakodik. Szemben nagy a forgalom és nem tudod megelőzni. 20 kilométer araszolás 50-el. Ha dudálsz neki akkor azért is a sáv közepén megy.

Vagy volt olyan, hogy 3 biciklis egymás mellett megy a sávomba. Mivel versenybiciklijük van és egyenruhájuk, máris azt hiszik, hogy ők mindent megtehetnek."


Az az érdekes a KRESZ-ben, hogy a segédmotor-kerékpárosok nem haladhatnak egymás mellett, csak egymás mögött, jobbra húzódva.

A kerékpárosokra viszont már nem vonatkozik a jobbratartás, és ők mehetnek többen egymás mellett is. Amíg eki nem vasalja őket egy sietős román, török, bolgár kamion...


Kerékpárral 30km/h a megengedett lakott területen belül, kívül 40km/h, ha van sisakja, akkor 50km/h.

A smkp pedig 40km/h-val mehet, pedig neki is van sisakja...


Ez a nem semmi.........

2010. máj. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A kerékpárosok töbsége BETARTJA a kreszt. Engem inkább azok a gyalogosok idegesítenek akik teljes nyugalommal besétálnak a kerékpárútra, és még ők vannak felháborodva ha rájuk csengetek
2014. aug. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!