Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire szabályos/szabálytala...

Mennyire szabályos/szabálytalan az alábbi vezetés?

Figyelt kérdés

A munkahelyemről mindig az egyik kollégám visz haza autóval és a munkahely előtti útnál nincs lámpa viszont elég forgalmas és mindig jobb sávba kell kikanyarodnunk a bal oldalról és mikor az a bal sávban nem jön autó (mert arról valamivel kevesebb szokott jönni) akkor mindig kihajt odáig és az úton állva várja,hogy valaki beengedje a jobb sávba.

De tényleg csak így lehet elérni,hogy kiengedjenek mert estig ott állnánk ha nem hajtani ki csak mivel nekem nincs jogosítványom így nem tudom ez mennyire szabálytalan?

Az is előfordult már,hogy a bal sáv forgalmát feltartotta mert a jobb sávban nem engedték be még úgy sem,hogy az út közepén állt és már egy 7-8-10 kocsis sort csinált.


(Ha nem értelmes amit írtam akkor paintban összedobom egy rajzzal)



2012. szept. 3. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Ha tudja, hogy másik sávba akar menni, már jó előre át kellene sorolnia, hogy ne akadályozzon másokat. De tudtommal, nem tilos, amit csinál, csak az jön le belőle, hogy nem ésszel vezet
2012. szept. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Neked nem mindegy?! Örülj, hogy mindennap hazavisznek!
2012. szept. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Egyetértek az előttem szólóval, örülj, hogy hazavisz, meg hogy hamarabb hazaérsz :D
2012. szept. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hogy jön ez ide,hogy örülök vagy sem?Nem azt kérdeztem,hogy örüljek e, és nem is írtam,hogy baj,hogy így vezet, csak érdekelt,hogy ez mennyire szabályos.....
2012. szept. 3. 18:09
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mentek át dupla zárvonalon? (két fehér csik egymás mellett), mert akkor tilos
2012. szept. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Teljesen rendben van amit csinál, ha az álló autók nem dudálgatnak idegességükben, akkor még szabályos is, mert úgy veheted, hogy épp kiengedték udvariasságból! Igaz az udvariasságot ki kell kényszeríteni, főként Budapesten!
2012. szept. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lemaradt a szájli:

:D

2012. szept. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*szmájli
2012. szept. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A KRESZ úgy definiàlja az elsőbbségadási kötelezettséget, hogy az elsőbbségadásra kötelezett jármű vezetője nem kényszerítheti az elsőbbséget èlvező járművet haladási sebességének vagy irányának HIRTELEN megváltoztatására. Tehát ha alsóbbrendű útról a főútvonalra balra úgy kanyarodtok ki, hogy a balról érkezők elengedése után lassan kigurultok a felezővonalig és ott vártok, hogy beférjetek, az teljesen szabályos akkor is, ha közben balról már odaér valaki (akit nem kényszerítettetek hirtelen fékezésre vagy kormánymozdulatra).
2012. szept. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!