Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van az hogy az öregek...

Miért van az hogy az öregek kb 60év felett vezethetnek? Rengeteg baleset van az ö hibájukbol eredöen!

Figyelt kérdés
kiegészitve:mást sem látok mint a kisöregeket autóban vezetni, ez még nem is lenne idegesitö ha meg nem gondolná magát aztán hirtelen (index meg minden nélkül)lefodul egy kisutcába,tempója a városba sem éri el a 30-40et(Tisztelet a kivételnek!!!!)és azért mégvalami, ha én ilyen korban lennék letenném az autót mások biztonsága érdekében!ti erröl mit gondoltok?
2009. jún. 30. 11:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%

Nagypapám halála előtt is ritka jól vezetett. Volt egyszer, hogy télen kipördült a kocsi, simán megfogta. Spiritusz is volt benne szépen, nem egy gyorshajtási bírságot kapott.


nem azok a veszélyesek, akik sokat vezettek, hanem azok, akik havonta kiugranak a hat utcával arrébb lévő tescóba a 10 éves suzukiban, amiben összesen 1000 kilométer van talán.

2009. jún. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

szerintem sem ez a legnagyobb gond. Rendben, tényleg veszélyes, ha valaki mondjuk indokolatlanul 30-al megy, éste nem számítasz rá, ugyanakkor a KRESZ nem ír elő minimális sebességet városban, tehát ez is csak a sz*rrágás kategória, mert annyival mehet amennyivel akar!

És a nem-indexelés az tényleg nagyon idegesítő, viszont kár lenne az öregekre fogni, mert szerintem az öregek többször indexelnek, mint a kis suttyók az apuci pénzén vett villantós bmw / audi-ban!! Sőt általában a 3-4 milliós autókon már valahogy "nem működik" az index, csak 10-ből talán 1-nél. Biztos valami gyári hiba vagy iylesmi :)

2009. jún. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Meg kellene nézni a statisztikát, hogy a fiatalok, vagy az idősek miatt van-e több baleset. Én a lakott területen 120-szal rohanóktól kapok idegrohamot.
2009. jún. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
igen ez a másik idegesitö!a"fiatalok az apuci pénzéböl vett bmw-el!"azokrol ne is beszljünk...
2009. jún. 30. 11:45
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
Természetesen öregeknél lassulnak a reflekszek feledékenyek ezért van az hogy lassan hajt és elfelejt indexelni!szerintem idös korba már sürübben kellene felülvizsgálni az alkalmaságot
2009. jún. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%
de it nem csak az idösekel van a probléma
2009. jún. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%
abban tévedsz, hogy nincs minimális sebesség! ugyan nem km/h-ban van megadva, viszont az INDOKOLATLANUL lassú haladással akadályozni a forgalmat ugyanolyan szabálysértés, mint a gyorshajtás. tehát ha a forgalmi helyzet nem indokol mást, fel kel venni a többi közlekedő sebességét
2009. jún. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
hát nem! Ha ő úgy érzi hogy a biztonságos közlekedési sebesség számára 30km/h, akkor az onnantól már indokolt, és nem lehet miről vitázni! Lassúak a reklexei, ezért megy lassabban, mert neki így biztonságos. Ezzel egyszerűen nem lehet vitatkozni! Ezt maximum az orvosi alkalmasságival lehetne kiszűrni, de mint mondtuk: nem az öregek jelentenek veszélyt a közlekedésben, hanem inkább a magukat Schumachernek képzelő suhancok!
2009. jún. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló: Most kaptam meg a jogsimat (4 hónapja) nagyfaterom swiftjét kaptam mellé és csak 40ezer km van benne. Nagyfaterom is néha tötymörög de most már nem mernek rádudálni mert első átalakítás volt a sötétített üveg meg a nagy lökös előre hátra, sportdob és a 16" os kerék. Igazából nincs baj a vezetésükkel csak le vannak lassulva. Meg parkolni nem tudnak. Multkor egy öregasszony nem tudott beállni én meg álltam ki 2-vel mögülle, megálltam mellette és mondtam hogy ha tetszik gondolni beállok a kocsival (egy fiat punto volt) utána ott hálálkodott. Én tisztelem az öregeket még ha lassan megy akkor is inkább nem villogok meg nem dudálok hanem vissza 2 és előzöm.
2009. jún. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%

Megfordítva:

Miért van az hogy a fiatalok 25év alatt vezethetnek?

Ez ugyanolyan ökörség, mint a kérdés volt!

2009. jún. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!