Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha műszaki hiba miatt balesete...

Ha műszaki hiba miatt balesetet okozok, ezért betétlapot kell adjak, de bebizonyosodik, hogy nem miattam, hanem a műszaki hiba miatt történt a baleset, akkor a bónuszom megmarad?

Figyelt kérdés
2011. okt. 14. 21:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%

Nem.


Ugyanis a műszaki hiába a "te hibád", mivel te vagy köteles az autódat a közlekedés biztonságát nem veszélyeztető állapotban tartani.

2011. okt. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és ha ugyanez a szitu, csak megsérül a vétlen autóból ember, akkor a rendőrség is felelősségre vonhat?
2011. okt. 14. 21:45
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
Igen. Nem tartottad biztonságos állapotban a járművedet, ezzel veszélyeztettél, illetve gondatlanságból okoztál személyi sérülést. Remélem csak elméleti kérdés. :(
2011. okt. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyanis a műszaki hiába a "te hibád", mivel te vagy köteles az autódat a közlekedés biztonságát nem veszélyeztető állapotban tartani."


Ez egy nagy hülyeség!!! Egy anyaghibás alkatrész miatt felelősségre vonják a tulajt mi? Hol élsz te?


Ha műszaki hiba miatt okozol balesetet mindenképpen hívj rendőrt, és a helyszínelés során közöld vele (bár ő úgy is rá fog kérdezni)! A műszaki szakértő megvizsgálja, és meg fogja állapítani, hogy ki, milyen mértékig felelős.

2011. okt. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Janzinál a pont,még az is lehet hogy a szerelődet vonják felelősségre ,ha meg lehet állapítani a mulasztást.
2011. okt. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
12%

Magam elé képzelem a szituációt, mikor elromlik a fékem (pl. egy hibás csatlakozás vagy anyaghiba miatt eltörik / elfolyik a fékfolyadék), rommá török 2 autót és a biztosító majd megsimogatja a fejemet, hogy semmi baj Petikém, tudjuk, hogy az a fránya cső gyári hibás volt, nem kell neked fizetni semmi büntit, sőt, még a rendőrbácsik is segítenek neked és s3ggbeb@sszák a gumibottal azt a fránya szerelőt aki utoljára vizsgálta a kocsidat, mert nem vette észre!


Ez volt az álomvilág, a gyakorlatban mindent rádvernek és annyi.

2011. okt. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Magam elé képzelem a szituációt, mikor elromlik a fékem (pl. egy hibás csatlakozás vagy anyaghiba miatt eltörik / elfolyik a fékfolyadék), rommá török 2 autót és a biztosító majd megsimogatja a fejemet, hogy semmi baj Petikém, tudjuk, hogy az a fránya cső gyári hibás volt, nem kell neked fizetni semmi büntit, sőt, még a rendőrbácsik is segítenek neked és s3ggbeb@sszák a gumibottal azt a fránya szerelőt aki utoljára vizsgálta a kocsidat, mert nem vette észre!


Ez volt az álomvilág, a gyakorlatban mindent rádvernek és annyi."


Barátom én rendőr vagyok, tehát tudom miről beszélek. Neked meg fogalmad sincs (akkor nem írnál ekkora marhaságokat)!

2011. okt. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha a helyszínelő rendőrnek megemlíted hogy műszaki hiba miatt történt a baleset,elviszik az autót szakértői vizsgálatra. Ha bebizonyosodik hogy tényleg műszaki hiba okozta a balesetet,az anyagi felelősség ugyanúgy terhel,de az erkölcsi nem. De ha a szakértő megállapítja hogy csak próbálkoztál, jobb ha elásod magad,mert az még súlyosbítja is a helyzetet. Jelenleg buszvezető vagyok,de régen karosszérialakatos voltam,és pont ezért mindent nagyon precízen javítottam,mert ha valami olyan szakad ami felfüggesztést is tart,akkor nagy a baj.
2011. okt. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.



Még annyit te az alvázvédő alatt honnan látod hogy mennyire van összehegesztve bármi is? Ezért felelős érte aki csinálta. Az autósszakmában dolgozókra is simán rá lehet verni a "A foglalkozáskörében elkövetett "bármilyen sérülést" okozó testi sértést.

2011. okt. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

14:27


Barátom akkor mondd meg kérlek, hogyha nekem menet közben - vélhető anyaghiba miatt - eltörik a felfüggesztésem és ezért belerongyolok az előttem / mellettem lévőbe akkor a kárt ki fogja kifizetni?


Szerinted senki, mivel műszaki hiba volt...


Szerintem a biztosító 100%, hogy nem nyeli be. Az XY autógyár kiröhög, ha eléjük állsz ezzel, pereld be őket ha tudod. De annak, akinek kára adódott valaki fizetni fog. Szóval ki is lesz?

2011. okt. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!