Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem büntetik a gépjárműb...

Miért nem büntetik a gépjárműben mobilozókat?

Figyelt kérdés
Utom,hogy a kresz tiltja a gjárművekben a mobil használatát,ill. a kihangosítót,headsetet nem. Tegnap kb.20-al tötyögött előttem egy idősebb hölgy,kb.3x akart kanyarodni,természetesen irányjelzés nélkül,közben meg állandóan pofázott a mobilján.Legszívesebbem "megtoltam" volna, de sajnáltam az autómat.A másik meg az,hogy sokmilliós autóban (BMW,Merci,egyéb terepjáró) feszítő autósoknak ilyen kocsi mellett miért nem telik kihangosítóra? vagy direkt csinálják? Hihetetlen, hogy mennyi "fontos" ember közlekedik az utakon.
2009. jún. 19. 17:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

mert a rendőrök is csinálják

meg sem tudom számolni hányszor láttam már mobilozni rendőrautó sofőrjét...

2009. jún. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ajaj, azt én se, de sorolhatnám az egyéb, tök mindenapos szabálytalankodásaika. De hát tudod, rájuk nem vonatkozik a KRESZ, most még kiskaput is akarnak.


Na a mobilozással kapcsolatban:

Valamelyik skandináv országban pszichológiai tanulmány szerint meg pont hogy jobban koncentrál az ember, ha egyszerre két dolgot is kell csinálnia. Szóval ez olyan vegyes dolog, de ők tényleg úgy tartják, hogy pont a félelem miatt, hogy elvonja a figyelmüket, sokkal jobban koncentrálnaka vezetésre, amikor telefonálnak.

Hát tduja fene, de sztem túl nagy a cirkusz a téma körül, azért ennyire közel sem veszélyes ez, nem látok semmi kivetni valót abban, ha valaki egy percre felveszi a telefont mert éppen csörög ... már átment ez is hisztériába.

2009. jún. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!