Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem büntetik a gépjárműb...

Miért nem büntetik a gépjárműben mobilozókat?

Figyelt kérdés
Utom,hogy a kresz tiltja a gjárművekben a mobil használatát,ill. a kihangosítót,headsetet nem. Tegnap kb.20-al tötyögött előttem egy idősebb hölgy,kb.3x akart kanyarodni,természetesen irányjelzés nélkül,közben meg állandóan pofázott a mobilján.Legszívesebbem "megtoltam" volna, de sajnáltam az autómat.A másik meg az,hogy sokmilliós autóban (BMW,Merci,egyéb terepjáró) feszítő autósoknak ilyen kocsi mellett miért nem telik kihangosítóra? vagy direkt csinálják? Hihetetlen, hogy mennyi "fontos" ember közlekedik az utakon.
2009. jún. 19. 17:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pár évvel ezelött mobil volt a kezemben rápillantottam , hogy mennyi az idő , erre megállított a rendőr és megbüntetett nem kevés pénzre ! Hiába magyaráztam , hogy nem hívtam senkit ! Ha egy szendvics lett volna a kezembe akkor nem büntet meg? Bocs , nem a kérdésedre válaszoltam .
2009. jún. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hm. Ez már régebben is eszembe jutott, az hogy vannak a luxuskategóriás autók, amibe bele van építve a telefon íme egy: [link]

A könyöktámaszba van beleépitve a telefon! És az olyan mint a rendes telefon, tehát felveszed, beszélsz, és vezetéke is van :D Na azt is büntetik?

2009. jún. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokan azért sötétítik le a autót, hogy ne lássa a rendőr, ha menet közben telefonálnak. :-)

Egyébként Kresz szerint akkor is bűntet a rendőr, ha szendvicset eszel vezetés közben...

2009. jún. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

ez a szendvics ez komoly? úr isten akkro engem már sokszor büntethettek vlna, de sztem ezt ők maguk se tudják ...

de én is meglepődtem ..

2009. jún. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a Mc'Drive-ot miért nem zárják be? :)/az a válaszoló vagyok, aki a beépitett telefonos dolgot mondta/
2009. jún. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Azért mert az emberek többsége nem tud egyszerre több dologra is koncentrálni! Figyeljétek meg, rengeteg majom ember ha telefonál összefüggéstelenül mászkál jobbra-balra és közben tök értelmetlen dolgokat tesznek! Egyáltalán nem figyelnek rá, hogy mit csinálnak, mert csak a telefonra tudnak figyelni! Tisztelet a kivételeknek!
2009. jún. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Enni, inni dohányozni legalább olyan veszélyes. De még headsettel vagy kihangosítóval telefonálni is. Egyszerűen nem a vezetésre koncentrálsz és jön a baj. Persze tapasztalt sofőr könnyen beszél, aki tényleg rutinból vezet, de sokan nem rutinosak annyira.


És büntet érte a rendőr. Ha észrevesz.

2009. jún. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Sokmilliós BMW, Merci, egyéb terepjáróban, vagy nem terepjáróban elég gyakori az automata váltó, ezért tulajdonképpen felesleges a kihangosító, másik kérdés, hogy ebben a KRESZ nem tesz különbséget, amit nem is vitatok, hiszen nem értek hozzá.

Ugyanakkor elég meredek dolog összegányolni egy prémium márka elektromos cuccait egy kihangosító miatt, nem is mutat szépen, és gond is lehet belőle.

2009. jún. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
A telefonálás iszonyúan elvonja a figyelmet. Egy szendvics, vagy egy cigi nem annyira. Persze azt is inkább álló helyzetben.
2009. jún. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
tegnap pont láttam hogy egy rendőr mögött ment az autós és telefonált, nem zavartatta magát
2009. jún. 20. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!