Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szoktatok versenyezni vagy...

Szoktatok versenyezni vagy máshogy 'játszani' autópályán?

Figyelt kérdés
Máshogy játszani alatt azt értem,hogy oda vissza előzgetni egymást és jelezni egymásnak (villogni, dudálni:D) :D Csak egy emberrel szoktam ilyet játszani, hosszabb utakon, de nagyon imádom, és érdekelne, hogy van-e más is, aki szeret ilyen szabálytalan, veszélyes játékot játszani rajtam kívül:) Még egyet szoktam, hogy pirosnál lámpától lámpáig, azt természetesen nem pályán, de ez ritka.. És kérlek azt ne írjátok, hogy ilyennek nem kell jogosítvány, soha sem okoztam még balesetet és azért nem 200-al szoktam száguldozni... :)
2009. jún. 17. 11:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%

Az a probléma ezzel, hogy nem érzed át a veszélyességét. Akármenyire autópálya, akármennyire egyenes és 130-cal lehet menni, NEM JÁTSZÓTÉR! A nagy villogás/dudálás/előzgetés közepette csak egy nagyon kicsit is megcsúszik az autó, elveszíted az uralmad felette és kész a baj.

Ez most lehet úgy hangzik mint az a sok "baromság" a szüleidtől hogy jaj fiam magadnak tanulsz, meg vedd fel a papucsot mert felfázol, vigyél magaddal naptejet mert leégsz... stb. Ezt hiába mondják neked, nekem, akárkinek, csak utólag tanulod meg. Abba gondolj bele, hogy amikor azt mondják nem játszótér a közút, akkor utólag már nem lesz esélyed megtanulni, sőt vétlenek fogják megszívni miattad.

18 éves vagyok. Egy éve van meg a jogosítványom, és elég sokat vezetek. Egy 20 éves Ladám van (nem az én nevemen, de többnyire én vezetem) és igen, néha velem is elszalad a ló. Az autó adottságai miatt nem megyek 200-zal az autópályán, de engem is dühít a tötymörgés, ha szemből a baromállatja ködlámpával vakít, ha index nélkül kivágnak elém. Ha felbosszantom magam, én is csinálok baromságokat, de többnyire a barátaimmal együtt megyünk mindenfele és mivel tudják hogy nem vagyok "Az a fajta" lecsitítanak.

Sajnos (vagy szerencsémre) túl sok olyan képet láttam ahol autóbaleseteket fényképeztek le, és az a látvány ugrik be minden egyes "figyelmeztetésnél". Nem akarom magukra hagyni a szüleimet, a barátnőmet, nem akarom elveszíteni vagy megölni a barátaimat, és senki más családját sem.

És tényleg mindenféle rosszindulat nélkül, mivel ez egy anonim oldal, gondolkodj el rajta hogy érdemes-e.


Lehet hogy kicsit túllőttem a célon, és most azt gondolod hogy "dehát semmi nem történt", de bármikor jöhet a belső sávba egy hülye 200-zal és nem tudsz mit csinálni. Olyankor mindegy hogy kint volt-e az index vagy sem. Saját tapasztalatból mondom, hogy egy hónapja majdnem belémszállt hátulról egy motoros az M0-on, pedig mikor bementem a belsőbe még semmit nem lehetett látni. Nyilván a törvény szerint nem te leszel a hibás, de emberek halnak meg.

2009. jún. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
56%
Ha konvojban megyünk más ismerősökkel (gyakran előfordul), akkor szoktunk egymásnak villogni, integetni, ilyesmik. Néha egy egy előzgetés is belefér, vagy autópályán ha nem zavarunk senkit, egymás mellett haladunk lehúzott ablakkal, ekkor az utasok néha átkurjongatnak a másik a kocsiba, de aki vezet, az az útra figyel. Ez a felállás néha városban, piros lámpánál is bekövetkezik, de gyorsulgatni nem szoktunk, szerencsére az élet más területein bőven le tudjuk vezetni azokat a feszültségeket, amelyek erre késztetnének.
2009. jún. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
100%

"csak autópályán"...uhhh


Az autópálya a legveszélyesebb üzem. Mint itt írták is: ha csak megengedett sebességgel haladsz is 36 métert teszel meg másodpercenként. Tehát - még ha odafigyelsz is - ennyit biztosan meg fogsz tenni, mire egy veszélyhelyzetre elkezdenél reagálni (reakcióidő - tehát észreveszed és kiagyalod, hogyan tovább). A legtöbb ember ilyenkor nekiáll fékezni, a kikerülés sajnos a legtöbb esetben fel sem merül mint opció - ha satuzni kell, további 70-100 méter mire megállsz. Ha eközben játszol, a szomszédba figyelsz akkor semmi esélyed megállni. És autópályán 1 balesetes autó rögtön további 3-4-et is magával ránt (a hazai közlekedési morált, követési távolságot ugye nem kell bemutatni)


Láttam már autópályán - leállósávban - TOLATNI is autót, egy héten belül hármat. Na annál balesetveszélyesebbet elképzelni nem tudok...mert valószínűleg az előző felhajtóhou tolat, amihez át kell tolatni egy felhajtót követő gyorsítósávon...


Szóval a lényeg: az autózás - bár bulinak tűnik friss jogsival - NEM játék, hanem veszélyes üzem. És nem csak a saját életeddel játszol, hanem a körülötted lévőkkel is. 2 cimborám halt meg fiatalon motoron, 1 bringán és egy barátnőm autóban. Egyikük sem élte meg a 20-at, pedig nagy terveik voltak...a bringás srácot ráadásul egy "lámpától-lámpáig" srác ütötte el.

2009. jún. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
53%
Nem Mondhatom azt hogy rutinos vezető vagyok mert csak fél éve van jogsim.De nekem kapásbol nem jut az eszembe hogy "játszak" közuton.Van egy 21éves skodám ha hiszitek ha nem 70-nel szoktam menni.Nem azért mert nem mernék gyorsabban vagy éppen nem birná az auto.Azért megyek ennyivel mert tudom hogy sokkal nagyobb esélyem van igy egy balasetet megelözni.Nem egyszer volt ugy hogy kivilágitatlan biciglist az utolso másodpercben vettem észre és megbirtam állni.Ha olyan kedvem van hogy száguldozni akarok akkor beülök a játszos autoba és homokos uton ami kifér a csövön.(haverokkal van közös autonk amit direkt erre vettünk.)
2009. jún. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Az adrenalinszint megemelésének más módja is van,én nem játszanék az életemmel
2009. jún. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Meglepődtem, hogy a sok felháborodott választ "les(z)avazták". Nem szoktam ilyen játékokat játszani. Megismertem egy vagány embert, aki ilyet játszadozott. Sajnos csak azok után ismertem meg személyesen, miután elment a kedve az efféle játékoktól. Nyaralni mentünk több autóval. Egy hozzád hasonló "csak autópályán játszom néha" ember 150 környékén (esőben) hála a vezetéstudományának és a fizikának (aquaplaning) nekicsapódott a szalagkorlátnak a belső sávból. Onnan az előttem haladó autóba csúszott (amiben az ismerőseim utaztak)...egyikőjük túl élte...

Most le lehet pontozni, de az ilyeneket lámpavasra kötném fel! Kíváncsi vagyok, hogy akkor is felteszed-e ezt a kérdést, ha más játszadozik és Kedves Kérdező a TE ismerősöd HAL MEG az úton MÁS hibájából?!

2009. jún. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

értem a válaszokat, és én nem pontoztam le senkit, csak kíváncsi voltam, hogy ki mit ír és megmondom őszintén, hogy ilyen válaszokra számítottam

akkor leírom, hogy pontosan mit szoktunk mi csinálni: egy barátnőmmel megyek (lány vagyok én is) és szinte mindig ő vezet, mert tapasztaltabb, rutinosabb, mint én és jobb is és van egy pasi, akit kedvelünk és miatta utazgatunk vidékre és együtt jövünk haza az autópályán... és soha nem ez a pasi vezet, hanem mindig valami más ismerőse és érdekes módon mindig belement a sofőr a játékba... és a pasi is meg mi is meg a sofőr is jól szokott szórakozni úgy, hogy másoknak nem okozunk ezzel problémát és ebben nem is a versenyzés a lényeg, rosszul fogalmaztam meg, hanem hogy előzgetjük egymást és akkor integetünk meg ilyenek:D és ehhez pont hogy nem kell gyorsan menni... itt mindenki írja, hogy nem csinálna ilyet, de amikor ott van a helyzet sok különböző korú sofőr volt már a fiú mellett, aki boldogan játszott... ja és egy fiú iránti rajongás sok mindenre képes.. még a veszélyes dolgokra is :)

de óvatosak leszünk, mert nem akarunk balesetet és büntetést se

2009. jún. 26. 11:13
 18/20 anonim válasza:

"és egy fiú iránti rajongás sok mindenre képes"


speciel én nem szeretnék semmilyen hülye kis csitri miatt meghalni az autópályán csak mert neki ez a menő

2009. júl. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Pontosan hogy lehet gondod abból ha szórakozol ha betartod a sebességhatárt ha nem,!


Tegyük fel 100 km per ora a sebességhatár te betartod de közben kacsázol jobbra balra és szivatod a másikat, kapsz egy front durdefektet mert rossz a gumid vagy mert nem figyelted az utat a szivatás miatt és ráhajtottál vmi elhagyott alkatrészre vagy disztárcsa darabra, a kocsid kipördül az oldalára vagy a betonfalnak csapodik és már repülsz is a p i cs á b a, megéri??

De járhatsz ugy is hogy felnyársal a szalagkorlát vagy szétvágja a nyakadat az oldalüveg vagy a biztonságiöv vagy átrepülsz a szembesávba ahol agyontörnek, vagy tömegkarambolt okoz a roncsod az uton mert belédrohannak!

Vagy kigyulladhat a kocsid a csattanás után..

Ez nem játék, minden másodpercek alatt történik!


Még diszpécser koromban láttam egy porsche fotoit ami felborult aztán betonfalnak csapodott. A tetötöl elvált az elsö bal oszlop behajlott az utastérbe és szétcsapta a nönek a fejét mint egy tököt, a helyszinelök a földröl kanalazták össze az agyát, az arca sem maradt meg a nönek..

2009. aug. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 szilágyi zoltán imre válasza:
az autópályán közlekednek hétvégi autósok is (főleg nyugdíjasok)nem hiszem,hogy ők ugyanúgy tudnának reagálni a te hülyeségedre.
2010. szept. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!