Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miértnem limitálják az autók...

Miértnem limitálják az autók végsebességét 130 km/h-ban?

Figyelt kérdés
igaz hogy az 50-et meg a 90-et átléphetnék de legalább az autópályán nem lenne aki 220-al hasít
2011. dec. 7. 09:40
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

teljesen jogos a kérdésed,de......

de és utána sok-sok mindent lehetne írni

2011. dec. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
az elso nagyon jol fogalmazott.....egyebkent meg kozlekedesbiztonsagi okokbol......meg pl a nemeteknel az autopalyan nincs sebessegkorlat........ott nyomhatod neki buntetlenul.....
2011. dec. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Meg mert magánterületen annyival mész amennyivel akarsz.
2011. dec. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

Akkor inkább már kötelezővé tenném a Tachográf beszerelését mint a kamionokba....

És szépen kiolvasná a rendőr hogy mennyivel ment.

Bár azt is ki lehet játszani......

2011. dec. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
4%

Miért kéne? Mi bajod azokkal akik 270 el hasítanak?

Nem neked küldik a csekket, hanem nekik?


Irigy vagy, hogy ők tudnak és mernek repeszteni vagy mifene?

2011. dec. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
84%

270-el nagyobb a valószínűsége hogy balesetezik lehet éppen veled..... :-(

Főleg így télvíz idején.

2011. dec. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
84%

Két okból nem limitálhatják: az egyik, hogy például Németországban annyival mész amennyivel akarsz, a másik, hogy vannak olyan forgalmi helyzetek, ahol a biztonság érdekében kicsit jobb ha feljebb gyorsítasz (ha például 130-al előzöl az autópálya belső sávjában egy nálad lassabb járművet és hirtelen feltűnik hátulról valami barom 190-el, akkor jobban teszed, ha kicsit odalépsz neki és elengeded az illetőt).

Utolsó: az emberek nagyrészének az a baja a 270-el száguldozó beképzelt, mercis/bmws/audis stb. autósokkal, hogy potenciális veszélyforrások és a többi autós életét veszélyeztetik.

2011. dec. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Szépen kimegyek előlük és kész. Aki akar az mehet lassan, aki akar az meg száguldozzon. Majd a sitten elgondolkodik, amikor vazelin nélkül kapja az ívet, hogy megérte vagy sem. Sthol Buci is megvolt már valakinek :)
2011. dec. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
12%

Autópályán, ha olynako a forgalmi viszonyok, akkor nem egetverő a 200as tempó. Ha épp nincs forgalom , akkor simán lehet 200ra ( vagy fölé) kapcsolni a tempomatot(persze ez súlyos szabálytalanság). Az viszont szerintem kijelenthető, hogy aki 2 kilóval repeszt a belsőben az:

-rendelkezik olyan autóval amivel ez megvalósítható ( nagy motor, komolyabb futómű, menetstad, több légzsák ect.. )

-az ilyen sokkal jobban figyel, mint a közlekedés többi résztvevője.


Ilyenkor a legnagyobb veszélyforrás, ha a külső svban haladó nem tudja felmérni, mennyivel is jönnek a belsőben, és elémászik féktávon. Ez villogással sem kivédhető, mivel akkor is van olyan b*zi, aki csak azért is elédmegy ...


Ha olyanok a forgalmi és útviszonyok, hogy ezt a tempót lehetővé teszik, engem nem zavar, ha valaki elrongyol mellettem. Nekem is sikerült már annyival menni, mindenki túlélte.

2011. dec. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Nekem valahogy le van szabályozva 140-nél. Már így vettem.
2011. dec. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!