Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autósok! Ti hogyan kerülitek...

Autósok! Ti hogyan kerülitek ki keskeny úton, ha nagy a forgalom, az úton csalinkázó bringásokat?

Figyelt kérdés

Fél éve van jogsim és nagyon idegesítő, amikor beérek egy cangást, aki ott kacskaringózik előttem és nem merem kikerülni, mert a szemben jövőben is jönnek, mint oviból a gyerekek!! Ha kikerülöm, vagy hozzá megyek túl közel, vagy a szembejövő sávba lépek át kissé...

Nem akarom veszélyeztetni a biciklist sem, de azt sem szeretném, hogy ráhozzam a frászt a másik sávban jövőkre... Mert az nem jut ám eszükbe, hogy lejjebb húzódjanak, hogy ki tudják kerülni a bicajost a mögötte jövők... Tanácsok??


2011. nov. 17. 11:26
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a bringás három okból húzódik be:

* ha trágya az út széle, akkor azért (kerékpárral nem vicces az út széli kátyúkat kacskaringózva kerülni, inkább a külső keréknyomban megy az ember, az rendszerint sima)

* ha keskeny az út, akkor azért, hogy ne előzzék meg sávon belül túl kicsi oldaltávval (ahol úgysem fér el egy autó meg egy bringás egymás mellett biztonságos oldaltávval, ott jobb, ha az autó meg sem próbálja az előzést)


Egyébként az a tapasztalatom, hogy ha a külső keréknyomnál közelebb megyek az út széléhez, akkor a vezetők 70%-a 40 cm-nél kisebb oldaltávval előz meg (egyszer már a -1 cm is sikerült valakinek, de szerencsére csak a tükröm hajlott el). Ha a külső keréknyomban megyek, akkor körülbelül háromszázból jön egy túl közel.


A másik, amire figyelek, hogy ha valaki jön mögöttem már több mint 5 másodperce, nem idegeskedik és az út széle erre alkalmas, akkor kimegyek egészen szegély mellé. Ilyenkor arra számítok, hogy kis sebességkülönbséggel fog az illető megelőzni, akkora oldaltávolságot biztosítva, amekkorát sávon belül csak tud. Tehát ha én megyek 30 körül, akkor ő max 40-nel fog mellettem elmenni, és behúzódik a felezőig. Ha dudál, bőgeti a motort, túl közel követ, akkor nem engedem el, mert feltételezem, hogy ha lehúzódom, akkor ő szándékosan rá fog borítani a szegélyre, vagy más módon veszélyeztet.

2011. nov. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!