Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autósok! Ti hogyan kerülitek...

Autósok! Ti hogyan kerülitek ki keskeny úton, ha nagy a forgalom, az úton csalinkázó bringásokat?

Figyelt kérdés

Fél éve van jogsim és nagyon idegesítő, amikor beérek egy cangást, aki ott kacskaringózik előttem és nem merem kikerülni, mert a szemben jövőben is jönnek, mint oviból a gyerekek!! Ha kikerülöm, vagy hozzá megyek túl közel, vagy a szembejövő sávba lépek át kissé...

Nem akarom veszélyeztetni a biciklist sem, de azt sem szeretném, hogy ráhozzam a frászt a másik sávban jövőkre... Mert az nem jut ám eszükbe, hogy lejjebb húzódjanak, hogy ki tudják kerülni a bicajost a mögötte jövők... Tanácsok??


2011. nov. 17. 11:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Idexelj és egy kcisit húzódj át. Nem tudom ez egyeseknek miért okoz problémát...
2011. nov. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen, de van olyan útszakasz, ahol nem tehetem ezt meg, mert nagyon keskeny. Nyilván ez oké pl a soroksári úton, de a határ úton nem annyira széles már. Főként, ha a kedves bicajos sem a szélén megy az útnak, ahnem elfoglal 80cm-t belőle.. :( Az index is ok lenne, ha nagyritkán beengedne valaki, ahoy ÉN teszem mindig! Én tanulóként előzékeny vagyok és az is maradok, legyen az buszos, kamionosm vagy autó, motoros... velünk miért nem azok a sofőrök?? :(
2011. nov. 17. 11:31
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
Ha nincs elég hely és szemben is jönnek, akkor bizony lassítani kell, mintha egy traktor menne előtted, és azt akarnád előzni.
2011. nov. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ezt tettem, a múltkor is, erre ledudáltak és Ők befurakodtak a másik sávba (éppen ott 2sáv ment egy irányba) de én tanuló vagyok és igazán lehetnének előzékenyebbek a sofőrök. Ők is voltak tanulók. Dudálás helyett, az egyik villantott volna, én bemegyek, megköszönöm és a bicajos után viszamegyek a sávomba. Ennyi lett volna... Elém is néha úgy váltanak be sávot, hogy a fékre kell lépjek gyorsan, különben nagyon nagyon közel lennék hozzá, de én ezt nem akarom megtenni! Akkor megyek be, ha tuti elég helyem van, vagy beengednek. Ez ennyire nagy baj?
2011. nov. 17. 11:35
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
Mazsola vagy.
2011. nov. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Te meg olyan vagány "sofőr" aki miatt a balesetek vannak és azt a szót, hogy előzékenység, nem igazán ismeri...
2011. nov. 17. 12:22
 7/21 anonim ***** válasza:
35%
Jogsid van? Van. Akkor milyen előzékenységről beszélsz?! ezt nem értettem soha, én tanulóként ha nem tudtam valamit, akkor mentem gyakorolni, nem csúcsforgalomban, élesben próbálgattam először. Amit te csinálsz az nem előzékenység, bénázás!
2011. nov. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"Te meg olyan vagány "sofőr" aki miatt a balesetek vannak és azt a szót, hogy előzékenység, nem igazán ismeri..."


Nem okoztam még balesetet, és előzékeny vagyok. De ez nem a bénázást jelenti. Mert amit te csinálsz az bénázás, nem előzékenység... Erről ennyit...

2011. nov. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

A szori amit leírtam, egyáltalán nem csúcsforgalomban volt, mégis így alakult. Nem mondom, hogy nem vagyok hibás. Más meg tudja oldani, befurakodnak, átvágnak egyik sávból a másikba, stb. Én ezt nem akarom megtenni!

Miért bénázás az, ha valaki nem akar úgy kikerülni egy bringást, hogy az ott csalinkázik az út majd' közepén és nem akarok veszélyes helyzezet előidézni?

És igen, az előzékenység fontos dolog! Ha én, tanulóként magam elé tudom engedni a buszt, és a kamion, képes vagyok figyelni arra, hogy ha én megállok és kiengedek egy autót, akkor nem kell még órákig várnia, mert a másik sávban sem jön senki, stb... Én miért nem várhatom el, hogy ha látják, hogy indexelek, beengedjenek?? Én ahogy villan egy index, lassítok, intek, h gyere be... Ez bénázás??? Hát akkor nagy bajok vannak Magyarországon, nagyobbak mint hittem!

2011. nov. 17. 12:34
 10/21 anonim ***** válasza:
38%

"Én miért nem várhatom el, hogy ha látják, hogy indexelek, beengedjenek??"


Érdekes, engem mindig beengednek... És amúgy meg az olyanok miatt hiányzik az emberekből az előzékenység, mint amilyen te vagy, akinek hiába villog az ember, csak néz mint Rozi a moziban és nem mozdul. Akkor könyörögjek neki vagy mit csináljak? Inkább leszokok az előzékenységről...

2011. nov. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!