Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Életszerű az a KRESZ-szabály,...

Életszerű az a KRESZ-szabály, hogy hogyha autópályára a gyorsítósávról nem tudsz behajtani a külső sávba, mert nagy a forgalom, akkor ÁLLJ MEG mielőtt leállósáv lesz belőle és álló helyzetből menj be?

Figyelt kérdés

Most elképzelem, hogy mennek a kocsik 130-al (vagy többel) a külső sávban, hatalmas a forgalom, jössz szintén 130-al a gyorsítósávban, nem tudsz besorolni és akkor MEGÁLLSZ mielőtt leállósáv lesz belőle. Álló helyzetből hogyan fogsz tudni besorolni egy 130-al száguldó kocsisorba, ráadásul olyan csúcsforgalomban, amiben eleve nem tudtál 130-al besorolni a gyorsítósávból a külső sávba?


Állsz amíg elég ideig nem lesz kocsi a láthatáron hátulról, hogy bepróbálkozz vele, vagy mi?


2011. máj. 29. 18:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy emlékszem, hogy mikor én tanultam a KRESZ-t akkor az volt benne, hogy lassítani kell, átkapcsolni kisebb sebességbe, és HA SZÜKSÉGES akkor meg kell állni.

De, még soha senkit nem láttam, hogy meg kellett volna állnia emiatt.

2011. máj. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó mondatoddal meg is válaszoltad a kérdést.
2011. máj. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

nagy forgalomban előfordulhat h meg kell állni valóban és elég nagy baromság, bevallom neked, én lazán megyek tovább addig a leállósávban

hát különben soha az életben nem sorolok be

2011. máj. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"Utolsó mondatoddal meg is válaszoltad a kérdést."


Igen, de ha pl. pont egy jobbkanyar van az autópályán ott, ahol átváltozik a gyorsítósáv leállósávvá és a kanyar miatt nem látsz el elég messzire hátulra ahhoz, hogy nehogy egy olyan kocsi elé vágj ki, ami 3 másodperc múlva a seggedhez csatlakozik 130-al akkor mi van?

2011. máj. 29. 18:58
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
A KRESZ szerint meg kell állni,és nincs is más választásod ha nem akarsz tömegbalesetet.Türelemmel kivárod amíg betudsz sorolni.
2011. máj. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

És ha te mész bele ugyanezen okból az előtted a leállósávon állóba, akkor mi van?

Egyébként nincs akkora kanyar, nagy forgalomban nem megy a sor 130-cal és ha a német pályán kivárják, ahol a legtöbb helyen nincs korlátozás, akkor nálunk miért lenne lehetetlen?!.

2011. máj. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére egyre több az a normális autós, aki (velem együtt) ha a leállósávban lát gyorsítani valakit, akkor (ha a belső sáv szabad) besorol a belső sávba, hogy segítse az érkezőket!
2011. máj. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Olyan nagy kanyar nincs az autópályán, amit nem látsz be. Vagy ha mégis van (mert van), akkor ott úgyis korlátozva van a 130-as sebesség 100-ra.
2011. máj. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen,várni kell amíg el nem fogynak az autók! amúgy ha jószándékú autóssal találkozol ilyen helyzetben akkor az az elmélet mint ha előznének(picit lassítasz hogy bekerüljön eléd) csak itt pont fordítva , meg annyi hogy előzésnél pedig kötelességed lassítani hogy be tudjon eléd sorolni az autó!
2011. máj. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%

nem-nem, nem eletszeru, es pontosan ezert ha jol tudom mar az az uj szabaly, hogy olyankor a leallosavon haladsz amig be tudsz sorolni!

nem tudom mikori modositas, de mar alighanem igy van.

Elobbutobb ugyis be tudsz, mert ha folyamatosan nincs egy autonyi hely az autok kozott akkor azt mar dugonak hivjak. Az meg nem 130al szokott menni.

2011. máj. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!