Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autósok! Ti hogyan kerülitek...

Autósok! Ti hogyan kerülitek ki keskeny úton, ha nagy a forgalom, az úton csalinkázó bringásokat?

Figyelt kérdés

Fél éve van jogsim és nagyon idegesítő, amikor beérek egy cangást, aki ott kacskaringózik előttem és nem merem kikerülni, mert a szemben jövőben is jönnek, mint oviból a gyerekek!! Ha kikerülöm, vagy hozzá megyek túl közel, vagy a szembejövő sávba lépek át kissé...

Nem akarom veszélyeztetni a biciklist sem, de azt sem szeretném, hogy ráhozzam a frászt a másik sávban jövőkre... Mert az nem jut ám eszükbe, hogy lejjebb húzódjanak, hogy ki tudják kerülni a bicajost a mögötte jövők... Tanácsok??


2011. nov. 17. 11:26
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem mondtam, hogy én nem fogom fel, ha beengednek. LÁtom, haladok és megindulok, egyből. Miért kell az embert egyből lehúzni?? POnt nem az a fajta vagyok, aki egyből nekivágott egyedül a világnak, hanem 0 forgalomban, profi sofőrrel a jogsi megszerzése után gyakoroltam. De igen, még vannak nehézségek, pl a biciklisek és annak a felfogása, hogy nem mindenki segíti a másikat, vagy azt akinek láthatóan nehezebb a helyzete... Pl indexel az ember órák óta, mögötte 100 kocsi, de a másik sávból nem állna meg senki, hogy beengedje és indulhassanak a mögötte várakozók... De én Nekik is megállok, de persze van aki elfelejti megköszönni is...
2011. nov. 17. 12:41
 12/21 anonim ***** válasza:
ezt a szitut most nem nagyon értem amit írtál...
2011. nov. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy észrevegyük, hogyan tudunk segíteni másoknak. Ha valaki le akar kanyarodni balra, ahhoz meg kell várnia ugye, hogy ne jöjjön szemből senki. Mögötte áll rengeteg autó, de szemből, senki nem engedi el. Érted? Én meg megállok, intek, Ő lekanyarodik, közben jóesetben odaint, hogy kösz és a mögötte álló 50-60 autó, meg megkönnyebbűl és abbahagyja a kormány ütögetését, mert indulhatnak végre. De nem is ez a szitu a lényeg, hanem, hogy vegyük észre mit akar a másik és engedjük be, és figyeljük, hogy ha nehézsége adódik, a leheteőségekhez mérten segítsük... A lényeg ennyi...
2011. nov. 17. 12:51
 14/21 anonim ***** válasza:
Annyi a baj, hogy nem érzed a kocsid szélességét és nem tudsz tervezni. Gyakorolj sokat
2011. nov. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Na ebben igazad van. a gyakorlás, mindig kell! Sosem tudunk majd elég jól vezetni! Ez így van. Épp ezért megyek én is jól ismert útvonalakon és nem a dugóban. Idegen helyen csak olyannal megyek, aki tud vezetni és tanácsot adni, miben lehetnék jobb, meg ugye merre kell menni :) Gyakorlás, gyakorlás!! Csak attól lesz jobb!
2011. nov. 17. 12:58
 16/21 atilis ***** válasza:

Nekem is kezdő jogsim van, és pontosan tudom miről beszélsz. Én ilyenkor ha látom, hogy kockázatos lenne megelőzni, az indexet kirakom, és lefékezek a biciklis mögé szépen és követem, ameddig meg nem tudom előzni. Ennyi, nem szoktam idegeskedni rajta, hogy esetleg valami lúzernek néz emiatt.

Ha van mögöttem autó, akit ezzel feltartok, annak meg sorry.

Volt már olyan helyzetem is, hogy zebrán gyalogos babakocsist engedtem át, mögöttem meg vagány sportkocsis kivágott, meg számtalanszor előfordult, hogy bicajosok elém kanyarodtak ki szétnézés nélkül. Én még dudálni sem szoktam rájuk, mert nekünk a ott a kaszni, ami véd valamennyire, de nekik semmi. Mondjuk, amikor városon kívül megyek mondjuk 100-al, mögöttem is jönnek annyival, és hirtelen feltűnik egy kivilágítatlan biciklis, na azt viszont nem tudom megérteni, akkor nekem is elborul az agyam.

2011. nov. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Megértem amit mondasz, de sajnos Bp-n nagyon sok a bunkó közlekedő, ez van.


A helyzet az, hogy az index önmagában semmit nem ér, ha arra vársz hog valaki beengedjen, sose fog senki, ezt most mondom, erre lelkiekben készülj fel! Gondold el ha sokaknak az idnex csak dísz, majd beengednek mi? Felejtős.


A helyes eljárás a következő (szerintem):

- látod a cangást, index ki, kicsi fék, hogy lássa a mögötted levő, mire készülsz, ha láthatóan nem lesz egyszerű az előzés, már kapcsolsz is vissza hgoy legyen erőtartalék, illetve a motorfék jobban lassítson



- az index már kint van, akár mi a szitu, nézed hogy kicsit húzhatod-e balra a kocsit, és szépen finoman már húzod is. A sáv széléig midnenképpen. Határozottan, de nem balesetveszélyesen. A lényeg hogy a ráutaló magatartáson kívül úgy kell csinálnod, hogyha látod hgoy van hely, már tekered is kicsit jobban akormányt, és már mész is át a másik sávra, gáz, kerülsz, majd vissza index jobbra és mész vissza.


Ha jönnek szemből, finoman kihúzódsz a sáv bal szélére, és ott mész, mindig kicsit finoman "lopod" beljebb magad. Előbb utóbb lesz aki a szembejövők közül felfogja hogy mivan és lehúzódik, van helyed, gáz, bringást megelőz, visszatér.



Amúgy ha csak egy 20-30 centit lógsz át a másik sávba, az még nem gond, attól nem fogtok egymásnak menni... Ha valaki a szembejövők közül a sáv közepén megy, pont elfértek egymás mellett...

Ilyenkor persze piszkosul kell figyleni, de müxik a dolog.


Szóval index, visszakapcs., tükör, és amint van hely, már mész is. Amikor a bringás mellett haladsz, már dobod is jobbra az indexet, jelezve másokna hogy mindjárt viszatérsz.

2011. nov. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Az utolsó két értelmes válaszolónak nagyon köszönöm!!! :)))

Én is így próbálkoztam eddig, de bizony vannak olyan keskeny útszakaszok, ahol nem merek átlógni, még kicsit sem a másik sávba.

A kezdő jogsisnak üzenem, hogy engem sem zavar (nem szabad, hogy zavarjon) a dudálás és az, hogy más mögöttem türelmetlenkednik, mikor én kiengedek valakit, és ha valóban úgy érzem, nem tudom kikerülni a bringást, én is mögötte megyek, míg ezt biztonsággal meg nem tudom tenni és nem hagyom, hogy a dudálás, meggondolatlan tettekre késztessen! :)

Én szeretnék biztonságosan, figyelmesen, előzékenyen és rutinosan vezetni, de ebből főleg az utolsót még nagyon nagyon sokáig kell gyakorolnom. :) És főleg ismert helyeken szeretnék önbizalmat és rutint szerezni, de persze vezettem már rengeteg teljesen új útvonalon is, csak engem zavar, hogyha a mellettem ülő közli, hogy jajj, ott kell lemenni... Ohh itt váltsd gyorsan sávot, mert az kanyarodik... És Ő is későn jön rá én meg nem biztos, hogy olyan gyorsan tudok reagálni, mint aki ismeri az utat és tudja, hol merre kel majd menni... :)

Na sok sikert és biztonságos közlekedést mindenkinek! És figyeljünk egymásra, amennyire csak lehet! :) Mindenki jobban jár! Ill gurul :P :D

2011. nov. 18. 09:06
 19/21 anonim ***** válasza:

én kamionnal járok sajnos naponta van olyan, hogy muszáj vagyok lefékezni 40tonnát beállni a biciklis mögé utánna kielőzni és újra felgyorsulni, pedig ez kib*szott sok energia (energia veszteség) de mit tudsz csinálni ez van.

(amúgy azt én is észrevettem ,hogy ezen az oldalon nagyon sok a kötözködő idióta aki csak azért látogat ide, hogy beszólogasson mindenkinek, nyilván kisebbségi komplexusuk van az életben...)

2011. nov. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Na a kamionosok a másik véglet! Én rájuk is nagyon figyelek, pont ezért. Akár gyalogosként, amikor nekem zöld van és Neki is, olyankor lendülettel kanyarodik, megállok és intek, menjen, menjen, ne állljon le miattam. Én utána is át tudok menni. Meg is köszönik, többnyire. De autóval is így vagyok, a buszokkal és kamionokkal is, mert tudom, hogy Nekik sokkal nehezebb megállni, elindulni, stb...
2011. nov. 19. 09:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!