Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy zajlik egy szabályos...

Hogy zajlik egy szabályos közúti ellenőrzés? Mit mond a rendőr és mit kér el?

Figyelt kérdés
Tegnap volt részem egy ellenőrzésben és nagyon furcsa volt az egész és nem hiszem, hogy szabályosan járt el a rendőr, sőt.. Ezért érdekelne, hogy pontosan hogy kellene történnie, mit mondhat, mit kérhet, helyszínen büntethet-e.
2009. máj. 1. 18:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Személyi igazolványt, lakcím kártyát, jogosítványt, forgalmi engedélyt és a zöldkártyát szokták elkérni. Ezen felül megnézheti a gépjármű kötelező tartozékait (pl. elsősegély-doboz, izzókészlet). Helyszínen is büntethet, a helyszíni bírságról viszont csekket kell adnia. Sőt, én úgy tudom, hogy a helyszínen közölnie kell azt is, hogy feljelent-e vagy nem (attól függően, hogy elkövettél-e valamit, vagy csak egy szimpla közúti ellenőrzésről van szó).
2009. máj. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írta. A helyszínen pénzt nem kell átadnod neki.


http://www.youtube.com/watch?v=U2u0qWEMPT0


Kb. második perctől kezdődik a közúti ellenőrzésről szóló rész. Szerintem nagyon vicces, habár a családomban 5 rendőr van (többek között apukám is), de akkor is jópofa.

2009. máj. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!