Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha autóval közlekedsz esős...

Ha autóval közlekedsz esős időben, figyelsz rá, hogy a kerékpárosokat, gyalogosokat ne fröcsköld le?

Figyelt kérdés
Nekem minden esős napon sikerül találkoznom néhány olyan autóssal, aki gondoskodik róla, hogy ne ússzam meg szárazon...
2011. okt. 7. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokat bicajozok, tudom milyen érzés, így figyelek rájuk, ha autóban ülök.

Szerintem csak akkor figyel igazán az ember a másikra, ha ott van időnként mindkét oldalon.

Ugyanígy sok biciklis, aki soha nem ül autóban, soha nem fogja megérteni, hogy ha nincs kivilágítva, TÉNYLEG nem fog látszódni sötétben. Ill. ha ott a kiépített kerékpárút, de ennek ellenére a főúton kacsázik, miért húzza rá az autós a kormányt...

2011. okt. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
Igen figyelem minden gödörnél a mélységmérőt. Amennyivel a műszer 5cm-nél nagyobb csapadékvíz mélységet mutat, akkor csak fokozott óvatossággal huppanok bele.
2011. okt. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első: köszönöm válaszod, tökéletesen egyetértek Veled.

Második: Te biztosan nem biciklizel vagy gyalogolsz esős időben. Azért Neked is köszönöm a választ!

2011. okt. 7. 11:51
 4/9 anonim ***** válasza:
19%

Kárdező: akkor te meg gondolom még esős időben nem vezettél ( gondolom eső mentes időben sem).

Ugyanis ha vezetnél, akkor tudnád, hogy amikor egybefüggő víz borítja az úttestet, főleg éjszaka akkor te meg nem mondod, hogy 2mm mély a víz vagy 20 centi.

Lehet hogy az úttestet 2mm vastagon egybefüggő víz borítja, ami nem okoz problémát, mert az alig csap ki a kerék alól, de ha gödör van az te ugyanúgy 2mm-esnek méred fel mert nem látsz le az aljára

2011. okt. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyalogost, biciklist és pocsoját látok, lehetőség szerint középre húzódok, vagy lassítok, mindig figyelek, hogy ne fröcsköljek le senkit, eddig össze is jött. Viszonylag sokat vezetek, évente 21-22 ezer km. De nem emlékszem, hogy bármikor is lefröcsköltem volna valakit.
2011. okt. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, én mint kárdező elárulom, hogy napi szinten vezetek autót, 15 éve, minden időjárási körülmények között. Kerékpározok napi szinten 30 éve, minden időjárási körülmények között. És képzeld tudok figyelni a gyalogosokra. Tudom, hogy nem látható, hol, milyen mély a tócsa, mennyi víz van az úttesten. Éppen ezért mindig nagy ívben, lassan kerülöm a kerékpárost, gyalogost, motorost. Ettők függetlenül előfordul, hogy miattam lesz vizes valaki, de nem mindegy, szerintem, hogy milyen szándékkal közelítem meg.
2011. okt. 7. 13:12
 7/9 A kérdező kommentje:

12:08-nak ment az előző válasz.

13:03 - Neked is köszönöm a választ.

2011. okt. 7. 13:27
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze. én sem erre gondoltam:

http://www.youtube.com/watch?v=uT3xlIPv6G4


De ok helyen, ismeretlen útviszonyokon vezetve nem tudod te sem elkerülni, hogy egy nem várt tócsa ne verje fel a vizet (este, szembe erős forgalom busz, teherautó).. vagy pedig végig 20-al mész.. akkor biztos nem fröcskölsz le senkit, gyak győzd a dudaszót mögötted.

2011. okt. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Így azért már jobban hangzik. :)
2011. okt. 7. 20:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!