Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek a módosított...

Szerintetek a módosított KRESZ valóban védi a kerékpárosokat?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy az út közepén is mehetnek, a lámpánál előre mehetnek, egyirányú utcában szembe is mehetnek a forgalommal. Ez szerintem elég veszélyes, mert az autósok nem nagyon figyelnek a biciklisekre akkor sem, ha az út szélén mennek, hát még ha az út közepén!
2010. jan. 5. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudtam, hogy most is köti őket a "jobbra tarts!", mivel feltartanák az autós forgalmat, kötelesek jobb oldalra húzódni, viszont az autós köteles "autós számba" venni, tehát úgy tekinteni, mintha a kerékpáros mellett az egész sáv foglalt lenne.


Ettől függetlenül, én eddig is áthúzódtam a másik sávba, ha biciklist előztem (mivel a szélessége egyenlő lehet a magasságával).

Szerintem ezek a mostani módosítások maximálisan fölöslegesek voltak, olyan "tegyünk már valamit" jellegűek. Nem védik a kerékpárosokat, sőt! Fölösleges jogszabályokat hoznak, amivel az autósokat hozzák kellemetlen helyzetbe, hogy jogszerűsítik az életveszélyes manővereket. Azt hittem földhöz verem magam, mikor olvastam és hallottam, hogy a kerékpárosok szembe a forgalommal közlekedhetnek egyirányú utcában. Én, ha kerékpáros lennék, biztos nem élnék ezen jogommal, mert csak (hogy idézzek egy ismerőst) "hivatalosan tenném kockára az életem".

Remélem, egyszer már logikus és mindenki érdekeit képviselő közlekedési szabályaink lesznek. Nem vagyok biciklis-ellenes, de ezek a szabályok nevetségesek, veszélyesek és alaptalanul születtek.

2010. jan. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Dehogy védi. A módosított kresz engedélyezi hogy a kerékpáros mehessen az út közepén is. Akkor kérdem én, hol van itt a védelem? Meg előre mehetnek lámpánál, bár eddig is megtették. Ők, akik lassan indulnak, dülöngél jobbra-balra, még megelőzni sem tudod. Kiadtak egy csomó pénzt kerékpárutakra teljesen feleslegesen, van olyan aki a kerékpárút mellet megy az úton biciklivel. Eddig is pofátlanok voltak, most mégjobban azok lesznek. És teljesen mindegy ki hogy hibás meg hogy nem, ha biciklist,gyalogost gázolsz neked meszeltek.
2010. jan. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a közlekedés csak akkor lesz biztonságos ha az autósok figyelnek a biciklisekre a biciklisek meg óvatosabbak az autósokkal.Azért az út közepén a biciklisek sem fognak menni legalábbis remélem mert pl este amikor mondjuk 90 el megyek akkor nembiztos ,hogy észreveszem őket lámpa nélkül.Előttem szólónak volt igaza ez olyan csináljunk valamit mert nincs elég betarthatatlan szabály még...


Az egész módosításnak egy pozitívuma van:500méterrel előbb kell jelezni táblával a trafit.


Persze lehet ,hogy csak én vagyok ilyen a következő fél év statisztikái majd eldöntik ,hogy jók-e az új szabályok vagy sem...

2010. jan. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem most hivatalossá tették azt,ahogy eddig is közlekedtek.Össze vissza,tökön-paszúlyon keresztül.Ha rádudáltál még neki állt feljebb,mutogatott,kiabált hogy nincs fék ezen a sz.ron?Tisztelet a csekély kivételnek.
2010. jan. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!