Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek mi a véleménye? én...

Kinek mi a véleménye? én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés
A balesetem történéseiröl mi a véleményetek róla A lakótelepen lévő parkolóból tolatok kifele idexelek és minden világitó berendezés müködik elnéztem balra jobbra és megkezdtem a kitolatást miközben egy autos kb 80- 150 méterre volt már majdnem egyenesbe forditottam a kormányt mikor belém jött 20 as övezetben az autom már az uttest több mint a felénél volt hivtunk rendört is helyszineltek biztos vagyok benne hogy nem 20 al jött mert arra nem volt idöm hogy 1 es kapcsoljak és vissza áljak a paroloba. Segitesetek nekem ilyenkor hogy müködnek a dolgok sosem volt még ilyen velem?
2011. szept. 17. 12:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezt 100%, hogy bebuktad. Mivel a parkolóból jössz kifele elsőbbségadási kötelezettséged van. Tök mindegy mennyivel jött a másik, ráadásul te nem is tudod bizonyítani, hogy ő mennyivel ment. Az viszont szemmel látható, hogy te nem adtad meg az elsőbbséget...
2011. szept. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Te kihajtottál ő elé,így te vagy a vétkes.
2011. szept. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a kérdező nem 1 másodperc alatt állt ki a parkolóból, hanem csak lassan kicsorgott, ergo a másiknak látnia kellett hogy jön kifele, neki meg kötelessége elkerülni a balesetet, de ez alapján szándékosan ment bele. A másik meg az, hogy 100%-os gyorshajtás esetén (20 --> 40) már egyértelműen a másik fél a hibás, ugyanis elvileg nem kell számítanod ilyen mértékű gyorshajtásra. Érdemes szakértőt kérni az ügyhöz.
2011. szept. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

B@szhatod a szakértőt. Ennél nekem egy sokkal triviálisabb (másik fél részéről szándékos - betétlapért ) koccanásom volt.

Az volt a rendőrségi előadó végszava, hogy az bizonyíthatatlan, hogy a másik fél mennyivel ment, az egyértelmű, hogy nekem elsőbbséget kell(ett volna) adnom.

A másik természetesen azt vallotta, hogy "kivágtam" elé. Én ugye mondtam, hogy álltam az út szélén (én parkoltam az út szélén, de a helyzet ugyan az).


Egy szó, mint száz, mivel nem bizonyítható, hogy a másik a hibás így én vagyok. És pont. Itt is ez lesz a helyzet .Majd hülye lesz azt vallani a másik, hogy nem tudta kikerülni. Majd ő is azt mondja, hogy kitolatott elé hirtelen és ezzel már vége is.

2011. szept. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Álljunk meg egy szóra:

Egy éppen csak csorgó és egy 20 helyett 40el menő autóról beszélünk. Ne akarjátok már beadni nekem azt, hogy egy baleseti szakértő a sérülésekből nem tudja megállapítani a 20km/h-s seb. különbséget mert nem hiszem el....

2011. szept. 18. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Természetesen HA AKARNÁK megtudnák. De eszük ágában sincs ilyet tenni a rendőrségen. Elsőbbségadás elmulasztása? Igen? PUFF PECSÉT, ügy lezárva.


Ha nem tetszik 5.000 forintért adhatsz be fellebbezést (igen, neked kell fizetned), fogadhatsz fel saját költségen szakértőt (igen, ezt is neked kell fizetned) aki megállapít valamit. Persze ha a másik fél nem ad hozzáférést az autójához vagy már megjavíttatta akkor így jártál.


Ezek mind bukott ügyek sajnos.

2011. szept. 18. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat,

annyit megcsináltam még az elején hogy mig kiértek mindent lefényképeztem a telesonommal . remélem meg tudják álapitani hogy menyivel jött belém elég nagy horpi van a csomagtatómon és a lámpám is kitört. a vak is látná hogy erös konnanásrol van szó 20km/h nál nem történne ilyen hisz akkora sebeségnél meg tudott volna álni , nagyon messze volt az auto mikor kijártam a parkolobol ha 20 al jött volna akkor megtudott volna álni de addigra mig ideér már régen bekapcsolodtam volna a forgalomba.

majd megirom a végkimenetelt az ügynek üdv

2011. szept. 18. 07:54
 8/13 anonim ***** válasza:
Tolatásos balesetnél mindig a tolató a hibás plusz itt a parkolóból álltál ki ami megint egy rossz pont, mert elsőbbséget kellett volna adni.Az hogy mennyivel jött majdnem lényegtelen ,esetleg kap egy gyorshajtási bírságot de attól még a te biztosítód fizet neki.Valószínű amúgy hogy biztosítozni akarta a kocsit rengetegen csinálják ezt ,ilyen olyan módszerrel ,jobb vigyázni.
2011. szept. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
az ilyneek miatt nemszeretek vezetni... nemtud parkolni, kiállni. Te vagy a hibás :)
2011. okt. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Bud Spancer után szabadon: "Orral parkolni? már ezért is golyót érdemelnétek..." Egyértelműen te vagy a hibás. El kellett volna ismerni, mert a rendőrségi eljárás után még egy jó pár tízezrest tartalmazó csekket is fogsz kapni...


Jól is néznénk ki, ha minden parkolóból kitolatónak megállnának akiknek elsőbbsége van... Farral kell beállni és akkor látni fogod kiálláskor ki, merről jön.

2012. jan. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!