Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Fel lehet ilyenkor lebbezni?

Fel lehet ilyenkor lebbezni?

Figyelt kérdés
Augusztus végén bemértek traffipaxal és ma kaptam meg a csekket. Főúton a lakott terület táblák között léptem túl a sebeséghatárt. A büntetés elég nagy és nem tudom, hogy fogom kifizetni. Édesapám nevén van a nagymotor, de én használom(van rá jogosítványom). 17éves vagyok tanulok és nemsokára töltöm a 18. életévem. A túllépés semmivel nem magyarázható, mert egy esetleges rossz lelkiállapot nem jelenti hogy hajtani kell ezzel tisztában vagyok. Nincsen saját keresetem és ezért nem tudom hogy fogom kifizetni. Fel lehet ilyenkor lebbezni vagy lehet enyhíteni a büntetésen? Értelmes válaszokat szeretnék ha lehet.
2011. szept. 5. 16:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Erre mondják,tanulópénz....


Csak azt nem értem,a híradó miért kapja fel annyira a motorosbaleseteket,ha ilyenek rohangálnak az utakon..

2011. szept. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Valószínű nem lehet fellebbezni, és ki kell fizetni a teljes összeget. Részletfizetést biztosan kérhetsz, írásban.

Látom elismered, de azért még ki kell hogy mondjam, hogy az ilyen magatartású vezetők miatt megsérülnek, meghalnak emberek, iszonyú anyagi károkat szenvednek. Én a pénzbírságnál sokkal szigorúbban büntetném a kiemelkedő gyorshajtást, és jogsiját is bevonnám jó időre. Szóval szerintem örülj, hogy csak anyagi felelősségrevonást kaptál, és fogadd meg hogy betartod a szabályokat ha az utakon akarsz közlekedni, ha nem akarsz felelős lenni mások balesetéért pl a jövőben.

2011. szept. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 bp1985 ***** válasza:
Menj el dolgozni, tanuld meg a kreszt, és fizesd ki. Ilyen egyszerű. Én sem megyek 150-el a városba.
2011. szept. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
lebbezni :DDDD ez nagyot ütött, LOL :DDDD
2014. ápr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!