Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Fel lehet ilyenkor lebbezni?

Fel lehet ilyenkor lebbezni?

Figyelt kérdés
Augusztus végén bemértek traffipaxal és ma kaptam meg a csekket. Főúton a lakott terület táblák között léptem túl a sebeséghatárt. A büntetés elég nagy és nem tudom, hogy fogom kifizetni. Édesapám nevén van a nagymotor, de én használom(van rá jogosítványom). 17éves vagyok tanulok és nemsokára töltöm a 18. életévem. A túllépés semmivel nem magyarázható, mert egy esetleges rossz lelkiállapot nem jelenti hogy hajtani kell ezzel tisztában vagyok. Nincsen saját keresetem és ezért nem tudom hogy fogom kifizetni. Fel lehet ilyenkor lebbezni vagy lehet enyhíteni a büntetésen? Értelmes válaszokat szeretnék ha lehet.
2011. szept. 5. 16:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a fellebbezni ige igekötője elválik? :))

Ez olyan, mint az "úgy folyásolja be...". :D

2011. szept. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Fel lehet-e lebbezni?! Inkább magyar órán csücsültél volna ahelyett, hogy száguldozol! Ezt úgy mondjuk: lehet-e ilyenkor fellebezni?
2011. szept. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Télleg helytelenül írtam, jogos az észrevétel. Azért valaki tudna a kérdésemre is válaszolni?
2011. szept. 5. 16:59
 4/14 anonim ***** válasza:
Fellebbezni nem lehet, azt akkor lehetne, ha alaptalan lenne a büntetés kiszabása. Méltányossági kérelmet nyújthatsz be a bírság összegének mérséklésére vagy részletfizetésre.
2011. szept. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
És így hogy még nem vagyok 18 és tanulok nincsen saját jövedelmem? Ha nem is engedik el a büntetést jobb esetben mennyit engednek el belőle?
2011. szept. 5. 17:09
 6/14 anonim ***** válasza:
semmit. faterod, mint tulajdonos, vagy mint gondviselőd majd kifizeti, és leveri rajtad.
2011. szept. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Semmit sem tehetsz. Engem már 14-szer büntettek meg. Mindenképp behajtják rajtatok, ha nem rajtad, hát szüleiden! Máskor tényleg ne száguldozz!
2011. szept. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
objektív felelősség elve szerint eleve is üzembentartó/tulaj nevére jön a csekk. Ha nincs kereseted, akkor megoldják másképp, ügyes az állambácsi, vannak erre eszközei (behajtás, első fizura azonnal ráterhelik, persze kamatokkal, stb...)
2011. szept. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
de ha NEM te vagy az üzembentartó / tulaj csak mentél vele és nincs papír írva , hogy te használtad akkor apád kapja a csekket és rajta verik le nem rajtad úgy ,hogy nem érdekel senkit hogy neked nincs kereseted apád fizet .
2011. szept. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Utolsónál a pont.
2011. szept. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!