Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megint gyerekülés, esetleg...

Megint gyerekülés, esetleg busz, vagy vonat? (hosszú)

Figyelt kérdés
Adott egy nagy család. Négy gyermekkel. Két kicsi 5 éves és 4 hónaposak. Van még két (135,136 centis) nagyobb gyermek. Kaptunk néhány napnyi ajándék pihenést, egy üdülőben. Mennénk, de Suzuki Swift van apósomnak, azt néha kölcsön adja. Itthon megtudjuk oldani hogy csak 1-3 gyerek legyen velünk, de ugye az üdülés más. Mindannyian szeretnénk menni. Vacillálunk a busz, vonat és az autó között. Vonatot kilőttük mert ugye átszállás Budapesten a vonatjegyeken kívül, még BKV jegyek, annyiba kerül, mint maga az egész vonatút ezenkívül, maga az utazás is három óra. Autóbusz, még jónak hangzik. Az utazás itt is átszállással megy, de az út kettő és negyedóra alatt megvan. A vonatállomásról és a buszmegállóból az üdülő, még félóra meredek hegyen fölfelé. A napi élelemhez is ugyanezt az utat kell megtenni. Autóval, nem is tudom...Szóval van egy szabványos kétpontos övvel rögzíthető gyerek ülésünk és a babának egy hárompontos övvel rögzíthető, mindkettő ötpontos övvel rögzíti magát a gyermeket. Valaki nekem azt mondta, hogy a két nagyobb gyermeket pedig rögzíthetem egy ülésen, a három pontos övvel. Bizonytalan vagyok. Nem vagyok meggyőződve a biztonságról sem, de jogilag sem tudom, hogy ez hogyan van. Valóban szabad két ekkora gyereket egy övvel rögzíteni? Én eddig a busz felé hajlok, de riaszt a sok csomag, babakocsi miegymás.
2011. júl. 29. 16:52
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Voltunk üdülni. Felállás, szülők és a gyerekek, 11, 9, 5 évesek és egy négy hónapos baba.Egyet tudok, hogy vonattal, soha többé nem megyünk sehova. Addig amíg babakocsink is van, biztosan nem!

Siralmas volt. Gyönyörű új legalább is újabb vagonok vannak. Hatvanig még elfértünk a vonaton, L alakban elhelyezett üléseknél a babával a babakocsiban sem voltunk útban. Majd Hatvantól Budapest felé a gyorsvonat következett. Na ide összecsukott babakocsival is alig tudtunk fölszállni. A kabinokba úgy kellett beügyeskedni magunkat. Baba ölben, még valahogyan kibírtuk. Aztán átszállás újra, már a kerékpár tárolóknál szálltunk fel. A peronig jutottunk, mert az ajtók szűkek voltak a kerékpártárolós rész is tele volt. Gyerekek ültek a csomagokon, baba a babakocsiban, aztán amikor sírt ölben a csomagok tetején ülve, mert állva félő volt, hogy elesünk. Hazafelé rutinosan szálltunk a kerékpároknak fenntartott helyen, ott ahol akár kerekesszékkel is föl lehetett volna szállni. Szerencsénkre ott úgy volt kialakítva, hogy befértünk a kabinba babakocsival is és mindenki letudott ülni. Aztán átszállás. Hatvan felé, személyvonattal. Jellemzően négy ülésenként egy ember ült, így a családunk két részletben tudott leülni, illetve egyikünk állt az ajtóban a babakocsival, mert az nem fért be a székek közé. Egyszer az egyik állomáson gondoltam, hátha sikerül mégis úgy elhelyezni, hogy mindenki ülhet és még a babát is lássuk, de olyan szerencsétlenül helyezkedtem, hogy elzártam az utat. Nem kellett volna, mert bármennyire gyorsan is próbáltam korrigálni, nem úsztam meg egy arra járó sietősen leülni kívánó "úriember" beszólását, aki bizony ismeretlenül le is tegezett. Mondván: - Anyukám, ha az útba rakod, az nagyon nem lesz ám jó.

Örülök, hogy a férjem nem hallotta. Ekkor már túl voltunk két óra vonatozáson. Közben eleredt az eső és bizony a vonat fölülről beázott ömlött be a víz, igen, éppen az ajtónál, ahol a babakocsi volt...

2011. aug. 9. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!