Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megint gyerekülés, esetleg...

Megint gyerekülés, esetleg busz, vagy vonat? (hosszú)

Figyelt kérdés
Adott egy nagy család. Négy gyermekkel. Két kicsi 5 éves és 4 hónaposak. Van még két (135,136 centis) nagyobb gyermek. Kaptunk néhány napnyi ajándék pihenést, egy üdülőben. Mennénk, de Suzuki Swift van apósomnak, azt néha kölcsön adja. Itthon megtudjuk oldani hogy csak 1-3 gyerek legyen velünk, de ugye az üdülés más. Mindannyian szeretnénk menni. Vacillálunk a busz, vonat és az autó között. Vonatot kilőttük mert ugye átszállás Budapesten a vonatjegyeken kívül, még BKV jegyek, annyiba kerül, mint maga az egész vonatút ezenkívül, maga az utazás is három óra. Autóbusz, még jónak hangzik. Az utazás itt is átszállással megy, de az út kettő és negyedóra alatt megvan. A vonatállomásról és a buszmegállóból az üdülő, még félóra meredek hegyen fölfelé. A napi élelemhez is ugyanezt az utat kell megtenni. Autóval, nem is tudom...Szóval van egy szabványos kétpontos övvel rögzíthető gyerek ülésünk és a babának egy hárompontos övvel rögzíthető, mindkettő ötpontos övvel rögzíti magát a gyermeket. Valaki nekem azt mondta, hogy a két nagyobb gyermeket pedig rögzíthetem egy ülésen, a három pontos övvel. Bizonytalan vagyok. Nem vagyok meggyőződve a biztonságról sem, de jogilag sem tudom, hogy ez hogyan van. Valóban szabad két ekkora gyereket egy övvel rögzíteni? Én eddig a busz felé hajlok, de riaszt a sok csomag, babakocsi miegymás.
2011. júl. 29. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, ket felnott, es 4 gyerek? Ez hat ember. Suzuki ot uleses. Ket gyereket egy ovvel nem szabad rogziteni, ugy mint ket felnott sem hasznalhat egy ovet.
2011. júl. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

a KRESZ-ben úgy van hogy 2db 135cm? (pontosan kort és méretet nem tudom) de pontosan 2db kis gyermekeket lehet hátul egy ülésre ültetni (magyarán 1felnőtt a hátsó ülésen 2db kisgyermekkel helyettesíthető)és igen 2pontos biztonsági övvel (mivel a 3pontos a nyaka tájékán menne keresztül és ez már nem biztonságos!


Sajnos ezt a kreszben nem jegyeztem meg mivel nem szállítok gyerekeket főleg ennyit (max 1-et ha majd szállítok azt is gyerekülésbe) :)

2011. júl. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Valahogy így hallottam én is. Nagyon nehéz dönteni. Az autó mellett szól, hogy egy óra alatt ott lennénk az üdülőben, ráadásul a boltba és a Duna partra is egyszerűbb lenne eljutni. Na meg, ha valamelyik gyerkőcöt orvoshoz kell vinni éjszaka... Mert ugye a betegség nem kérdezi, mikor jöhet. A busz viszont biztonságosabb. Biztonságosabb?
2011. júl. 29. 17:40
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos a lényeg:


- 135 alatti gyerek -> biztonsági gyerekülés

- 135 feletti gyerek -> ülésmagasító

- két gyereket (lehet, de) nem szabad egy övvel bekötni (mindegy hány pontos)


tehát sajnos a Swiftben nem fogtok elférni...


Vagy szerzel egy nagyobb (több üléses) verdát, vagy marad a busz.


Nagyon sajnálom, teljesen átérzem ezt a problémát. De a szabályokon túl (és nyilván elsődlegesen) a családod biztonsága is azt diktálja, hogy elvesd a Swiftes megoldást. Remélem azért összejön a dolog és nagyon jól fogjátok érezni magatokat!

2011. júl. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Eddig a busz áll nyerésre. Rövidebb az út ideje mint a vonattal és olcsóbb is, az átszállások (metró+villamos) miatt. Pedig vonatozni is nagyon szeretünk a gyerekekkel. Igaz a régi fülkés vonatokat jobban kedveltük, mint a mostani egyterű sok üléseseket. A WC a vonat mellett szól, de két órát csak kibírnak a lurkók pisi nélkül. Majd viszünk cappys nagy flakont, ha valamelyik mégsem bírná. :D Még jó, hogy a nagyok mind fiúk, csak a legkisebb kislány. A hegyre meg a nagy csomagot feltoljuk a babakocsiban, babóka meg jön az ölemben.
2011. júl. 30. 10:30
 6/11 anonim ***** válasza:

Hááát... A Busz , ilyen helyzetben kényelmetlen az biztos,ennyi cuccal


a helyedben autóval mennék,mert amint te is mondtad azért a a gyerek megbetegszik akkor hogyan tovább???


kocsival pedig akármilyen váratlan helyzet áll elő,könnyebben vagytok!

2011. júl. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért a BKV-n némileg spórolni. A két kicsinek nem kell jegy, a két nagy meg a két felnőtt, akármelyik pályaudvarok között egy jegy fejenként, mert a metrón átszálláskor nem kell új jegy!

Vonatra meg ugyebár 90%-os jár nagycsaládnak. (buszra is, most már)

A hosszú buszozás viszont nem túl nyerő kisgyerekekkel.

2011. aug. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Végül a vonatnál maradtunk. Keletibe érkezünk, Nyugatiból megyünk tovább. Közben trolizunk, mert azon még nem ültek a gyerekek, legalábbis a kisebbek. Utaztunk már vonaton messzebbre is, így nem lesz gond. Igaz, most van egy picurink is, de megoldjuk. Ha orvos kell akkor van mobilunk itthon kikeressük, beírjuk a telefonszámokat és telefonálunk. Ma már nem gond. Jobb félni mint megijedni. Már borultunk autóval sok évvel ezelőtt egy télen. Nagyon lassan mentünk, mégis baj történt. Én nem merek kockáztatni. Bár négy lurkóm van, mindegyik pótolhatatlan.
2011. aug. 3. 14:48
 9/11 anonim ***** válasza:

A vonat az jó, nagyobb élmény lehet a gyereknek, mint az autózás, a troli is jó, csak többet kell cipelni a csomagot, de nem kell átszállni, és aluljárózni.

A csomagcipelés az sajnos hátránya a vonatnak. Mi annó úgy oldottuk meg, hogy postán feladtuk a csomagot, és elmentünk érte kézikocsival vagy biciklivel a postára. De ez 30 éve volt, és nem hegyen, hanem a Balatonnál.


A hegyről lemenni a boltba meg egy kis túra, elvégre azért megy az ember, meg nem kell mindenkinek lemennie, ha nem akar gyalogolni. Bár ilyen helyen élvezet a gyaloglás.

2011. aug. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Végig gondolva nem aggódom. Voltunk már hétórás erdei túrán. Akkor három éves volt az akkori legkisebb és lazán bírta, meredeken hegynek fölfelé. Igaz, sokszor megálltunk pihenni, szedrezni, forrásvizet inni. Ehhez képes a boltba menet semmiség lesz. A csomagokat, meg szűken mérjük. Csak a legszükségesebbeket visszük és a nagyobbak hozzák a saját ruháikat hátizsákban. A legkisebb fiam, már alig várja a vonatozást. Szíve szerint már azonnal indulna. Már nagyon várom. Kell néhány nap TV, számítógép nélkül.
2011. aug. 4. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!