Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyalogátkelőhelyen/gyalogátkel...

Gyalogátkelőhelyen/gyalogátkelőhely közelében szabad-e megfordulni?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, csak megállási és előzési tilalom van a KRESZben, vagy tévedek?

Rendőr ugyanis ezért büntettett meg, szerintem jogtalanul.


2009. márc. 9. 23:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igaza volt a rendőrnek :) :((
2009. márc. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A válasz: Nem lehet. Szerintem jogosan büntetett meg, de remélem azért nem sokkal.
2009. márc. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
ohh bocs: szóval megteheted, ha nem akadályozod a forgalmat: hídon, alagútban, gyalogátkelőn, kereszteződésben, be nem látható kanyarban, bukkanóban ( uttóbbiban segítséggel )
2009. márc. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

15 ezres helyszíni bírság lett volna, de nem fogadtam el.

Írjátok, hogy nem lehet megfordulni, esetleg tudjátok indokolni is? Mert nekem vmi szabály mondaná meg, hogy ilyet lehet-e vagy sem...

2009. márc. 9. 23:21
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi :) Végre vmi jó hír, nem akadályoztam, mivel épp senki sem jött arra. Csak a k. rendőr mögöttem :)
2009. márc. 9. 23:22
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tilos: autópályán, autóúton, vasúti átjáróban, egyirányúban, körforgalomban ....

jó ez a kreszfüzet az ilyen tök pontos dolgokra:D

meg az ilyen kérdés, legalább megjegyzem mikor már rendesen vezetek :)

2009. márc. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

Megfordulás, hátramenet


33. § (1) Járművel megfordulni, illetőleg hátramenetet végezni csak úgy szabad, hogy az a többi jármű és az úttesten haladó gyalogosok közlekedését ne akadályozza. Az úttest széléhez, illetőleg a várakozóhelyre történő beálláshoz szükséges hátramenet azonban elvégezhető abban az esetben is, ha az a járműforgalmat - anélkül, hogy a járműveket veszélyeztetné - rövid ideig akadályozza.


(2) Autópályán, autóúton, vasúti átjáróban, egyirányú forgalmú úton és körforgalmú úton megfordulni tilos. Egyirányú forgalmú úton, körforgalmú úton, vasúti átjáróban, autópályán és autóúton - egyirányú forgalmú úton az úttest széléhez, illetőleg a várakozóhelyre történő beálláshoz szükséges hátramenetet kivéve - hátramenetet végezni tilos.


(3) Ha a személy- és vagyonbiztonság megkívánja, a hátramenethez a járművezetőnek gondoskodnia kell arra alkalmas irányító személy közreműködéséről. Az irányító személynek úgy kell elhelyezkednie, hogy folyamatosan lássa a jármű mögötti területet és a jármű vezetőjével is kapcsolata legyen.


Eddig a kresz.


Amúgy volt-e záróvonal? Mert a gyalogátkelőknél fel szokták festeni, és azon megfordulni rossz ómen.

2009. márc. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Alapból nem tiltja a KRESZ a zebrán, illetve annak közelében a megfordulást. Viszont ahogy az előző is írja, a legtöbb zebra előtt és után záróvonal van. Namost azt ugye nem lépheted át, azaz ha megkülömböztető jelzéseit használó (villog+zajong) járművet csak úgy tudsz elengedni, akkor átlépheted.
2009. márc. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Középszigettel elválasztott út volt, ahol a középsziget véget ért, ott volt a zebra felfestve. A zebra után volt még egy kis hely, ahol semmi felfestés nem volt, utána ismét folytatódott a kiemelt szegélyes középsziget. Tehát záróvonal nem volt felfestve, megfordulni tilos tábla nem volt kitéve (és balra kanyarodni tilos sem).
2009. márc. 10. 08:15
 10/11 anonim ***** válasza:
93%
Zebrán megfordulni és tolatni is szabad, nem tiltja a KRESZ (100%-ra mondom). Valószínűleg valamit elnézhettél, de az is lehet, hogy a rendőr KRESZ tudása nincs a topon...
2009. márc. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!