Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha összetöröm az oktatóm...

Ha összetöröm az oktatóm kocsiját, ki kell fizetnem a kárt?

Figyelt kérdés

Mentem szépen, nem is gyorsan 40-nel és egy gyalogos kirohant az utcából, és csak szét sem nézett, rohant előre. Én satuztam, mögöttünk meg egy teherauót majdnem belénk jött, épp megállt.

Az oktatóm iszonyúan mérges volt rám, kb fél óráig velem ordibált, hogy "figyeljek már oda, meg így-úgy, hogy összetöröd a kocsit, látod, mi van mögöttünk???!"

Én kb nem tudtam mit mondani, csak sajnálom, elnézést, bocsánat, de így is tökre mérges volt rám...

Most ha összetöröm nekem kell kifizetnem az egészet?


2011. márc. 23. 16:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
nem. az oktatóknak van speciális biztosításuk. tehát ha valami történik nem te fizetsz.
2011. márc. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
Nem kellett volna fizetned, eleve a mögötted jövő lett volna a hibás. De érthető az oktató idegessége, hiszen egyrészt egy javított kocsinak csökken az értéke, baj van a javíttatával ráadásul ő ezzel keresi a pénzét, ergo ha nincs kocsi, nincs bevétel. Egyenes út az éhenhaláshoz.
2011. márc. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%

az oktató áll minden kárt a kocsin.

Te 1etlen 1 esetben fizeted a kárt, ha az utolsó vizsgán vagy a forgalomban és akkor töröd meg, mert olyankor te felelsz a kocsiért és senki más.

az uccsó vizsgán azért felelsz te érte mert olyankor az oktató nem léphet a pedálokra és nem is csinálhat semmit mert ha közbelép akkor a vizsgabiztos azonnal meghúz és vizsgázhatsz újra.

de nyugi az uccsó vizsga előtt az oktató kiteszi a gumifákat h vissza pattanj :P :D

2011. márc. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Ne mondjatok baromságokat. Az oktatóknak NINCS speciális biztosításuk, maximum casco. Az oktató bármikor beavatkozhat veszélyhelyzet esetén, még vizsgán is. Ergo azonnal ki.B@sznak. Az oktató kocsira is ugyanolyan szabályok vonatkoznak mint bármelyik másik autóra. Tehát a KRESZ szerint állapítják meg ki volt a hibás egy esetleges balesetben. Neked akkor sem kell fizetni ha hibás vagy. De ettől még ne legyen nagy az önbizalamad mert az oktató úgysem fogja hagyni hogy összetörd a kocsit. Sem vizsgán, sem máskor. Az,hogy te belesatuztál és a teherautó meg hátul jött elég nagy baj volt. Az autóért is kár lett volna, mert nincs mivel dolgozni hetekig, és ha te is megsérülsz akkor még nagyobb a baj. Szerintem fel sem fogtad mi történt valójában, csak annyi jött le hogy üvöltözik az oktató igaz?
2011. márc. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

Én tisztában vagyok, hogy nagy felelősség vezetni, de azon gondolkoztam, hogy melyik lett volna a kisebbik rossz, ha elütöm a hapekot, vagy, ha belénk jön a teherautó...

Hát nem is tudom, melyik a kisebbik rossz.

2011. márc. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ezt én írtam.
2011. márc. 23. 17:02
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem jól tetted amit tettél, legalábbis, hogy ráfékeztél, hogy ne üsd el az illetőt. Ha ebből baleset lett volna se Te lettél volna a felelős, hanem a mögötted lévő amiért nem tartotta be a kötelező követési távolságot.
2011. márc. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az oktató azért ült melletted, hogy ne üsd el a gyalogost. Viszont hogy ne taposson meg az Iveco hátulról, az ellen max annyit tud tenni hogy letépi a lábad a fékről. De erre gondolom idő sem volt. Nem akarom boncolgatni a szituációt,mert semmi értelme. Azt hiszem választ kaptál a kérdésedre, a hamvas hóvirág lelked meg nem érdekel senkit. Örülj hogy nem lett nagyobb baj.
2011. márc. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"az uccsó vizsgán azért felelsz te érte mert olyankor az oktató nem léphet a pedálokra és nem is csinálhat semmit mert ha közbelép akkor a vizsgabiztos azonnal meghúz és vizsgázhatsz újra. "


Az én oktatóm belelépett a pedálba finoma hogy tudjam meddig kell tolatni:D A vizsgabiztos észre se vette.


Amikor tanulóként vezetsz akkor az oktató számít sofőrnek tehát ha igazoltatnak akkor őt igazoltatják, ha neki mész valakinek akkor az ő hibája.

A vizsgán elvileg nem léphet a pedálokra de ha úgy látja hogy valaminek nekimész akkor belelép és megbuktál, ha mégse lép bele akkor összetöröd a kocsit és megbuktál.

2011. márc. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a helyzetben eleve a kamionos lett volna a hibás, mert nem tartott megfelelő követési távolságot.

Egyébként minden kár az oktatót terheli, ugyanis ő felelős a kocsiért. Azért vannak nála is pedálok, és nyilván a kormányt is félre tudja rántani. Szóval a tanuló semmi esetben sem felelős.

De mondom, ebben a helyzetben úgyis a kamionos lett volna a hibás.


"Te 1etlen 1 esetben fizeted a kárt, ha az utolsó vizsgán vagy a forgalomban és akkor töröd meg, mert olyankor te felelsz a kocsiért és senki más."

Olyankor is az oktató a felelős, szóval sosem fizeti a tanuló a kárt.


Egyébként szerintem nagyon helyesen cselekedtél ebben a helyzetben, mert nem hiszem, hogy az lett volna a jobb választás, ha elütsz egy gyalogost. A kamionos meg kapja be.

2011. márc. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!