Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Akkor is kell parkolást...

Akkor is kell parkolást fizetnem ha az autóban maradok?

Figyelt kérdés
Fizető parkolóra gondolok. Köszi a válaszokat!
2010. júl. 7. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Parkolóházban és ilyen behajtós parkolóknál kell fizetni, ha csak megállsz az út szélén és amúgy pénzbedobós parkolás lenne ott nem :) És ezt egy bp-i parkolóőr mondta nekem.
2010. júl. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
5 percig számít megállásnak, utána várakozás, ergo fizetni kell...
2010. júl. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
én úgy tudom nem kell fizetni ha benne ülsz ugyanis a parkolás akkor számít ha szépen kilépsz az autóból és elmész onnan ha benne ülsz nem parkolsz
2010. júl. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Én is így hallottam, ezért tettem fel a kérdést. Köszönöm a válaszokat!
2010. júl. 7. 13:40
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Mi lenne, ha úgy tudás és így hallás helyett megnéznénk a KRESZ-t?


[link]


"1. számú függelék az 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelethez

[...]

III. A közúti forgalommal kapcsolatos fogalmak

[...]

d) Megállás: járművel a be- és a kiszálláshoz, vagy a folyamatos fel- és lerakáshoz szükséges ideig, illetőleg - ha a vezető a járműnél marad - egyéb okból legfeljebb 5 percig történő egy helyben tartózkodás.

e) Várakozás: járművel a megállásnál hosszabb ideig történő egyhelyben tartózkodás."


Tehát 5 perc után várakozásnak minősül, akkor pedig már fizetni kell.

2010. júl. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az utolsónak igaza van, DE ki lehet játszani... ugyanis, ha 5 perc után eggyel odébb parkolsz, akkor senkinek egy rohadt szava nem lehet...
2010. júl. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
uccsónak van igaza, oktatóm így tanította :D
2010. júl. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5 percenként kínlódni, pláne beindítva a motort drágább, mint a parkolódíj.
2010. júl. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
korlátozott várakozási övezet a fizetős parkoló. tehát valóban meg lehet állni fizetés nélkül. azt meg ki fogja nézni, hogy hány perce állsz ott. üresbe hagyod kiengeded a kéziféket aztán máris előrébb vagy 1 centit akkor meg már újra megállsz és kész. tuti nem fognak megbüntetni :)
2010. júl. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én olyankor sosem fizetek. Gyakran előfordul, hogy anyut viszem valahová lés megvárom a kocsiban, olyankor soha nem veszek parkolójegyet. Próbálna csak megbüntetni a parkolóőr ilyen helyzetben, biztos kiakadnék :D megmondanám, hogy éppen 2 perce érkeztem, nehogy már megbüntessen (még kb 3 percig :D)

De amúgy többször látták már az őrök, hogy benn ülök a kocsiban és eddig még egyszer sem akartal megbüntetni, olyankor szépen tovább ballagnak.

2010. júl. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!