Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha mindenki száguldozik,...

Ha mindenki száguldozik, akkor én se tartsam be a seb. korlátozást?

Figyelt kérdés

Városban is 50-55 körül megyek, és mindenki előzget,

Folyton úgy érzem feltartok mindenkit, lassan megyek. Mások 60-65-tel mennek.

Nem akarom , hogy megbüntessenek, vagy balesetet okozzak, de mondják, hogy "fel kell venni a forgalom tempóját".

Most akkor, ha mindenki 65-tal megy akkor menjek annyival én is?


2011. márc. 19. 14:58
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
Milyen sportkocsid van?
2011. márc. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
nem tom kit kérdeztél de nekem CL 600 Lorinser full full biturbó és 1 Gallardo E-gear amit itthon szinte nem is lehet használni :(
2011. márc. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
16:29 talán nem kéne a szabály megszegésére buzdítani mást. Nem véletlen találták ki ezeket a szabályokat, egy csomó baleset elkerülhető lenne, ha az emberek nem így állnának hozzá a kérdéshez :(
2011. márc. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
az utakon az sokkal veszélyesebb h mész 1 bizinyos sebességgel és hirtelen satut kell nyomni mert vki 35-40el meg külterületen 70-80al cammog
2011. márc. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:

Mennyi ember nem lát a szemétől... Nem véletlenül írtam, hogy ugyanolyan veszélyes 50-nel menni egy gyorsabb autófolyamban, mintha 80-nal mennél egy kisvárosban, ahol mindenki 55-tel megy.

Különben meg nincs olyan hely, ahol betartják az 50-et. Mindenki 55-65-tel megy, aztán ha rendőrt látnak, satu, 35-40. Az emberi degeneráltság korlátlan.

2011. márc. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 T5- ***** válasza:
51%

Néhány autógyártó úgy kalibrálja a km óráit, hogy az többet mutat a valós értéknél. Ugyanez megtörténhet, ha nem szabvány abroncsok és felnik vannak az autó alatt. Szóval egyszer próbáld ki, hogy egy jobb GPS-szel tartod az 50-55-öt és észre fogod venni, mennyien "tötymörögnek", pedig ők csak oda ragasztották az óra muatóját az 50-hez, és szerintük mindenki hülye, aki előzgeti őket, és csúnyán néznek. Az én autóm órája is csal 4-5 km/h-t 50-es tempónál. Én mondjuk városban mindig 60-nal megyek, mert akkor tudok haladni, a zöldhullámot is elkapom, és nem is villognak le, de még a traffi se fotóz le érte.

Szóval, ha mindenki hülye, akkor el kéne gondolkozni.

Meg ez nem a kérdezőnek szól, de 2x2 sávon lakott területen, nem kéne a belső sávban 50-nel menni, és féklámpát villogtatni, ha elkezdik tolni az embert.

Egyébként ezek a KRESZ szabályok úgy vannak megalkotva, hogy a 20-25 éves lerohadt bontószökevények is tudjanak közlekedni viszonylag biztonságban. Viszont a mai autók, vagy akár egy 15-20 éves jó karban lévő, esetleg a gyárinál jobban megépített autó, ezeket nevetve túlteljesíti. A többi már csak a pilótán múlik.

2011. márc. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
45%
a trafik 64km/h tól fotóznak, a km/h elég sokat csal minden autóban, ez gyári tűréshatár amit minden gyár ki is használ (de inkább siessen mint késsen) nálam 50-nél 5-öt, tehát ha a km/h 70-et mutat akkor mennék kb 64-el, úgyhogy nyugodtan mehetsz városon belül 65kmh-val óra szerint-el.
2011. márc. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
kérdező! kitalálom! Te feltehetőleg egy 30 alatti nő vagy aki suzukit v hasonló ki vackot vezet aminek a motorja nem éri el az 1.6ot. válaszolj rá :)
2011. márc. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
nem 20 éves fiatal férfi vagyok, és mindenki meglepődik, mikor benéznek a kocsiba, mikor elmennek mellettem, de lesz*rnám, csak egyik napról a másikra egyre h*lyébbnek érzem magam...
2011. márc. 19. 17:50
 20/37 anonim ***** válasza:
54%

Szard le őket, közlekedj szabályosan, ne foglalkozz velük.

Én is ezt csinálom, én nem idegesítem magam vele, szarok rá, hogy ő fél percel később ér oda, én azért nem fogom a bírságot fizetni.

2011. márc. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!