Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha mindenki száguldozik,...

Ha mindenki száguldozik, akkor én se tartsam be a seb. korlátozást?

Figyelt kérdés

Városban is 50-55 körül megyek, és mindenki előzget,

Folyton úgy érzem feltartok mindenkit, lassan megyek. Mások 60-65-tel mennek.

Nem akarom , hogy megbüntessenek, vagy balesetet okozzak, de mondják, hogy "fel kell venni a forgalom tempóját".

Most akkor, ha mindenki 65-tal megy akkor menjek annyival én is?


2011. márc. 19. 14:58
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
37%
NEM! A sok szerencsétlen ki városban 65-el megy remélem bemérik és jól megbüntetik őket! Menjél szépen 50 Km/h val nem véletlenül ez a megengedett sebesség!
2011. márc. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
0%
Igen menj te is annyival! Ha folyamatosan előzgetnek akkor valami biztos nem okés...
2011. márc. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
40%
Menj te is 65-tel. Gyorsabb forgalmú úton ugyanolyan veszélyes az 50, mintha túl gyorsan mennél.
2011. márc. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

"Ha folyamatosan előzgetnek akkor valami biztos nem okés..."

Igen az a nem okés, hogy senki nem ismeri a z 50-es táblát, és mindenki 60-65 nek hiszi, és mikor én megyek annyival amennyi a megengedett, akkor én érzem magam h*lyének, mikor én betartanám a korlátozást.

2011. márc. 19. 15:25
 5/37 anonim ***** válasza:
80%
ha előzgetnek az az ő bajuk. te csak tartsd be a sebességhatárt. engem pl az ilyenek nem érdekelnek nagyon én tudom hogy a megengedett sebességgel hajtok és ha valakinek nem tetszik akkor esetleg megelőz. ha meg bemérik az az ő baja.
2011. márc. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
64%
Miért kell azzal foglalkozni, hogy előzgetnek? Ha annyi pénzük van, hogy meg bírják fizetni a bírságot, tegyék nyugodtan! Én is 55 körül szoktam hajtani, és baromira nem érdekel, ha himbálóznak a hátsó lökhárítómon. Kis féklámpa villantás, és már le is akad, vagy megelőz. Én nem vagyok hajlandó kockáztatni, 30ezreket fizetni csak azért, mert másoknak annyira sietős.
2011. márc. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
50%

Menj szabályosan. A "fel kell venni a forgalom tempóját" olyan helyzetekre vonatkozik, hogy ha mindenki 90-nel megy a főúton, akkor ne kezdj el 65-tel totyogni.

De ha a többiek nem tartják be a városban a korlátozást, az nem jelenti azt, hogy neked nem kell betartanod. Igazodjanak ők hozzád. Mellesleg sosem értettem ezt, főleg amikor zöldhullámban meg, de gyorsabban, mint amire belőtték a lámpákat és mindegyik előtt fékez egy nagyot...minek???

2011. márc. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
68%
a forgalom tempóját a megengedett sebességhatárokon belül kell felvenni
2011. márc. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
50%

Na engem hogy szoktak utálni, amikor az alacsony sportkocsimmal 20-25-tel megyek ott, ahol kikerülhetetlenek a kátyúk vagy fel van túrolva az aszfalt. :-)

Ott még azt az ütemet sem veszem fel, amit a két év múlva beszámíttató, ergo tökmindegy lízingautókkal mennek a ratyi utakon. Ha sima az aszfalt, akkor viszont azért néha egy kis örömautózás belefér. Ja és van akkora egóm, hogyha éppen a megengedett maximummal megyek és mégis előzgetnek, akkor tudom, hogy nem én vagyok a hülye.

2011. márc. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
10%

először is az első válaszolonak üzenem h párosodjon az anyukájával!!!!!!!! mert ez a mások iránti káröröm gusztustalan és undoritó!!!!!!!!!!!

am te is mehetsz nyugottan 60nal mert 63-65 közt kezd mérni az országban az összes trafi

2011. márc. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!