Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért közlekedik ennyi motoros...

Miért közlekedik ennyi motoros reflektorral?

Figyelt kérdés
Néhány éve kezdődött ez a csodás szokás, hogy éjjel-nappal távolsági fényszóróval közlekedik sok motoros. Én is motorozok, voltak szezonok, hogy rengeteget mentem, de sosem éreztem szükségét még este sem, pedig legtöbbet sportmotorral mentem. Korábban közös gurulás során is kérdeztem pár ismerőst, miért jó ez nekik, a válasz az volt, hogy így hamarabb észre veszi őket az autós. Szerintem ez egy blőd baromság. Borzasztóan zavaró, fényes nappal is elvakít, nem elég, hogy tele vannak az utak rosszul beállított fényszórójú autókkal, még akkor itt vannak a szándékosan szabályt szegő motorosok is.

tegnapelőtt 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Leírtad a választ.

Mi a kérdés?

tegnapelőtt 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 dirtboy ***** válasza:
Nem tudom én még eggyel sem találkoztam sem odahaza sem más országban. Ami nekem feltűnő volt hogy sok GS-es szerel fel plusz lámpákat a motorra,nagyjából boka magasságba,arra kíváncsi lennék hogy az minek oda.
tegnapelőtt 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 retektorta ***** válasza:
68%
Nappal nem zavar, engem nem vakít. Éjjel ha ilyen jön szembe, rákapcsolom én is a refit, hogy rossz legyen neki is. Talán megtanulja, hogy nem kéne.
tegnapelőtt 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért mert ezzel a láthatósággal már teljesen be vannak hülyítve az emberek. Ezek a ledes nappali menetfényes motorok is zavaróak amikor 2-3 világítás van már rajta.


Egyébként a motorosoknak folyamatosan világítani kell ami egyáltalán nem baj mert gyorsabban feltűnik viszont pont ezért nem kellene kötelezően a kocsiknak világítani nappal feleslegesen mivel úgy a motoros nehezebben érzékelhető de amikor a motoros időszak lemegy akkor a kocsiknak tenném kötelezővé.

tegnapelőtt 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Hát figyelj amikor átmegyek abba az országba akkor városban amíg az orromig ellátok nem kapcsolok lámpát viszont országúton napkozben a távolságit is be szoktam kapcsolni és nem jön villogas sőt elismerés hogy ilyen jól látszódom mert a magyar köztudott hogy országúton gyengenlato lesz
tegnapelőtt 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!