Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem ellenőrzik a hatóság...

Miért nem ellenőrzik a hatóságok a német, prémiumnak is nevezett autómárkák fényszóróit, amik szemmagasságban vakítják el a szembejövőt az atomvillanás reflektorokkal?

Figyelt kérdés
Ez veszélyes! Ez felháborító!

2019. máj. 5. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Ez nem német és nem prémium probléma, más is tud vakítani.

A hatósági időszakos vizsga része a fényszóró beállítás ellenőrzése.

Ja, hogy van egy gomb??

2019. máj. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én még nem találkoztam ilyen jelenséggel, hogy "német prémiumnak nevezett" autómárkák fényszórói teljes általánosságban vakítanának.

Engem vakított már el Suzuki is (egyik fényszóró helyzetjelzőn, másik reflektoron), de nem tudnék általánosságot felfedezni a dologban.

Tudod mi a veszélyes? Ha belebámulsz és meg sem próbálsz elnézni mellette!

2019. máj. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem vakítanak.
2019. máj. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 imnard ***** válasza:
55%
Jogos a kérdés, ezzel már én is találkoztam. Némelyik nagyon új autónak annyira vakítóan éles a tompítottja is, még akkor is, ha nem világít bele a szembe, hogy alig látni tőle valamit. Egyébként minden esetben, mikor elvakít a fényszóró, az út jobb szélét szoktam figyelni.
2019. máj. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem a német autógyártók hülyék, hanem a sofőrjük. A legtöbb autóban a műszerfalon egy tekerővel lehet állítani a lámpákat, amire sokan ráizgulnak és feltekerik koppig, mert nem tudják elviselni, hogy köztes állásban van a tekerő. Azután persze, hogy mindenkit elvakít a lámpa.
2019. máj. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Gyerekek a kérdező a reflektort mondja vagyis a távolsági fényszórót.

Ezeken automata érzékelő van tehát a vezetőnek nem is kell a kapcsolóval tompítania hanem megteszi a kocsi magától és a baj azzal van, amikor már rég elvakított vele csak akkor veszi le...

2019. máj. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én azt hittem azt csak elírta, mert reflektor alap, hogy vakít, másképpen nem is tudná bevilágítani az utat. Akkor most a világ összes gyártója rosszul állítja be a reflektort vagy mégis mire gondolt a kérdező?
2019. máj. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 veterán vas ***** válasza:

Bizony-bizony, a fényszóró már csak olyan, az tényleg vakít. ;)

Ezért szokták lekapcsolni tompítottra amikor van szembejövő forgalom. Ez nem "német" és nem is "prémium" probléma, ez civilizált vezetők esetében alapvető elvárás. Mellesleg KRESZ előírás is.

2019. máj. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tompítottra is értettem, azok is vakítanak, de sok reflektorral megy alapon, hisz a német "prémium" autók vásárlói közt elég gyakori a kisebbségi komplexus, és így is kompenzálni próbálnak, "én vagyok az utak istencsászára".
2019. máj. 17. 12:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!