Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A vonat vezetők miért nem...

A vonat vezetők miért nem lassítani ha látják hogy van valaki a sínen?

Figyelt kérdés

szept. 15. 06:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

A vonatvezető az rendelkező. A mozdonyvezető meg gyorsfékez, nem lassít. Csak sajnos a bakesetek igen kis százaléka olyan, hogy embert ütnek el, és azon belúl is csak néhány olyan van, akit messziről lehet látni.

Ha csak a pálya kötelében van, arra bem lehet kockásra fékezni a kerekeket, elég kürtött használni (sok helyen van pl. párhuzamosan járda, jeréjpárút).

A balesetek nagyobb része közúti járművel ütközés.

Arra mit reagáljon, ha közeledik pl. egy busz? Vannak előjeltö táblák, andráskereszt minimum.

300 méterről gyirsfèkez, és 250 méternél a busz szabályisan negáll...

Szerinted?

szept. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

#1


Értem én, hogy irónia, hogy szarkazmus, de azért valamivel jelezhetted volna, mert egy csomóan komolyan fogják venni amit írtál.

szept. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Tanulj fizikát.

Egy vonat sok száz tonna, a sín meg a kerék fémböl van, hogy közel nullára csökkentsék a súrlódást, enélkül nem tudna haladni a vonat. Viszont a kis súrlódás és a nagy tömeg miatt a fékút igen hosszú, hiába blokkolná a mozdonyvezetö (NEM vonatvezetö - az egész más) a kerekeket, akkor is csúszik tovább, nem tud hamar lelassítani, megállni.

szept. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon sok esetben olyan sérülés kereletkezik a mozdonyon hogy ha a mozdonyvezető akarná sem tudná megcsinálni hogy ne fékezzen. Ha a fékfőfezeték sérül a baleset során akkor eltávozik belőle a légnyomás és ennek hatására minden jármű a szerelvényben be fog fékezni.
szept. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Gabi bácsi ***** válasza:
22%
Mert aki ilyenkor a sínen van az életképtelen. Ők segítenek abban, hogy minél előbb elhagyják a élő világot.
szept. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Lassít, de egy 300 méteres szerelvény nem fog 100 méteren satufékezni.
szept. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
Legközelebb ne fogadd el az első szójavaslatot, hátha értelmetlen úgy a mondat, vagy legalább írd át.
szept. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35%

Érdemes az amerikai vasútbalesetekre rákeresni...

például három mozdony húz egy végnélküli hosszú szerelvényt, amelyben egy kocsi 60 tonna..egy átjáróban fennakadt egy kamion(rakottan) az első mozdony folyamatosan dudál, de nem fékez, mert akármit csinál, több ezer tonnával csak egy másik államban sikerülne megállni..


szalad mindenki amerre lát..(a mozdonyvezető is, de ő csak hátra)...aztán durr...jó esetben a sínen marad a vonat, és megy tovább, de lassít, és pár kilométerrel odébb megáll...


de az ausztrál vasutak sem piskóta...ott sem fékeznek minden sínen bóklászó marha láttán..


tudom, nem ez volt a kérdés(asszem már nincs is vonatvezető)

szept. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Justinianus ***** válasza:
79%
De, a vonat vezetők lassítani, ha látni, hogy valaki lenni a sínen.
szept. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%
9. A vonatvezető egy szó. A vonatvezető nem vezeti a vonatot. Az a mozdonyvezető. Vonatvezető már nincs is. És leírtam én is, mit tesz és mit nem a mozdonyvezető.
szept. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!