Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nagyon balesetveszélyes...

Nagyon balesetveszélyes manővert csináltam az autópályán, mit kellene csinálnom legközelebb?

Figyelt kérdés
Az autópályán levolt zárva egy bolyával a sáv amibe mentem este, és mivel későn észleltem, gyorsan átkellett sorolnom a másik sávba amibe természetesen haladt egy autó, és éppen, hogy betudtam elé állni, mondanom sem kell, hogy hogyan ledudált, mert éppen hogy megtudtam előzni

aug. 19. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Nyugi. Én ma a sávelhúzás miatt egy busz elé kanyarodtam ki majdnem 😁

Bementem a kútra, aztán nagy nyugodtan mentem volna be a kapaszkodóba, de hát az most rendes sáv. Amúgy a buszsofőr is fszkalap volt, mert nem 60-nal jött 😆

aug. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De én veszélyesebb voltam hidd el, úgy előttem meg a kocsit, hogy nem is mentem elég gyorsan
aug. 19. 23:06
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Pl. lassíts és a másik mögé sorolj be...
aug. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
81%

"mit kellene csinálnom legközelebb?"


Mondjuk odafigyelni arra, hogy mi történik előtted ÉS körülötted? Autópályán nem egyszercsak odapottyan a sávelhúzás, hanem elég durván előrejelzik, hogy minden hülye észrevegye. Ahhoz kell igazi tehetség, hogy ne vedd észre. És ha már egyszer ott van a tábla 10km-rel előtte, 5km-rel előtte, 2 km-rel előtte, 1km-rel előtte, 500m-nél, 200m-nél... Akkor vedd észre. És ne csak vedd észre, hanem lassíts, és figyelj. Ha erre nem vagy képes, akkor tépd össze a jogsidat és ne vezess többet, mert még megölsz valakit.

aug. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
80%
Mégvalami: még azt is többször kitáblázzák, hogy a sávok hogyan lesznek elhúzva, vagy mi szűnik esetleg meg.
aug. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Veszélyesek ezek a semmiből eléd ugró terelések...
aug. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 BeefEater ***** válasza:
70%

Ne csak nézz, láss is. A sávelhúzást valószínű kilométerekkel előbb kitáblázták, csak valamiért nem vetted észre. Ezekhez sokszor sebességkorlátozás is van.

Egy közepesen jó sofőrtől azért már autópályán elvárható szerintem, hogy folyamatosan tisztában legyen a körülötte haladók helyzetével 360 fokban. Ha ez megvan, akkor már tudod is, hogy mikor tudsz úgy elkerülő manővert kezdeni, hogy ne menj neki valakinek és ezzel okozz még nagyobb problémát.

aug. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi
aug. 24. 05:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!