Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a véleményetek a manapság...

Mi a véleményetek a manapság össze-vissza rollerező, balesetveszélyes idiótákról, és hogyan lehetne ellenük fellépni?

Figyelt kérdés

Eddig csak a szabálytalan kerékpározóktól nem volt nyugtuk a gyalogosoknak, akiknek rendszerint suta a kezük, így nem képesek használni a csengőt, de most megjelentek a rollerező idióták is.

Tudom, most egyesek azzal fognak jönni, hogy hát ez a fejlődéssel jár, haladni kell, csak betartani a szabályokat, csak hát a szabályokat épphogy ők nem tartják be!!!

Balesetveszélyesek, közveszélyesek, és idegesítőek, hogy mostmár ők is ott tolakodnak mindenütt...

Van-e elképzelésetek azzal kapcsolatban, hogyan lehetne egységesen felléppni ellenük, mert ha egész egyszerűen felrúgjuk őket, amit megérdemelnének, az megintcsak nem szabályos..... :)))


2023. dec. 10. 09:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Életszerű (tehát nem túlkorlátozó, de világos szabályokat adó és jól betartatható) szabályozás szükséges, valamint a szabályokat betartató hatóság.


A tiltás nyilván nem tartozik ebbe a körbe. De a mai szabadságfok meg sok, nekem is volt olyan autóbalesetem, ami rolleres miatt következett be.

2023. dec. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Normális szabályozás végre.

Ami ugye mit sem ér, ha nem tartják be. Ezért értlemes oktatás és valós szankcionálás.

De igaz ez gyalogosra, biciklisre, rolleresre, autósra, furgonosra, kamionosra, buszosra meg úgy mindenkire

2023. dec. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 nemaRendőrség ***** válasza:
85%

Bele kell tenni a kreszbe őket, és akkor kiderül.

Jelenleg egyáltalán semmi nem vonatkozik rájuk, mehetnek a kocsik között a járdán, a vonat síneken kívül kb bárhol

2023. dec. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A kerékpárosok egy része azért nem használ csengőt vagy csak ritkán, mert abszolút nulla reakció van rá. A gyalogos megy vakon árkon-bokron át, az sem érdekli, ha kerékpársávon gyalogol. Így nehéz.
2023. dec. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván a jogi szabályozást kellene mindenek előtt korszerűsíteni, mert nagyon sok olyan eszköz van amelyek használata nincsen szavályozva, és többségük elektromos hajtással működik.

Ezen kívül, vagy éppen azért, mert ezek az elektromos eszközök viszonylag nagy sebességgel, hangtalanul képesek haladni, a jogalkotóknak el kellene gondolkozni azon, hogy közelezővé tegyenek rajtuk valamilyen hagforrást is.

Megoldható lenne, egy nem túl hangos, de hallható figyelmeztető hanggal ellátni, ami menet közben kerreg, berreg, ad valami figyelmeztető hangot

2023. dec. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#5: Egyébként ez jó kérdés, hogy miért gondolja mindenki, hogy a roller, akkor ha lábbal hajtós, akkor szabályozott, ha elektromos, akkor nem. Ennyi erővel villanyautósra sem vontakoznak a szabályok. Persze értem én, hogy önerővel vagy külső erőforrással van meghajtva, na de akkor is...
2023. dec. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Rollerek voltak 50 évvel ezelőtt is.

6-10 éves gyerekeknek volt a játékszere, amivel nem igazán közlekedtek a, inkább csak szórakoztak, és nem az úttesten, bár ha mégis ott, akkoriban a forgalom is más volt.

Aztán el is tűntek, nem volt érdekes, volt helyettük götdestka, görkorcsolya, de azok se olyan tömegben, mint mostanság az elektromos hajtású eszközök.

Ezeknél hajtás jelentősen fokozza a balesetveszélyt, anno én is estem el rollerrel, az apró keréknek nem kell nagy káryú, elég egy repedés az úton, és bukás a vége, csak az nem mindegy hogy milyen sebességnék történik, és a lábbal hajtás, és az elektromos motor teljesítménye között van különbség.

Az említett hangjelzés bevezetése az elektromos kerékpárok esetén is csökkentené a balesetveszélyt, mert amíg az elektromos rollerekkel többnyire a fiatalok, addig az elektromos kerékpárikkal inkább az idősebbek, sokszor valóban "száguldoznak", olyan sebességgel haldnak, ami nagyobb annál, amit valóban kontrollálni is tudnak, főleg figyelésben, a néma haladás miatt pedig az esetleg veszélyeztetett sem tud cselekedni, ha nem arra néz

2023. dec. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én egészen addig lesz@rom őket, amíg elnem ütnek.
2023. dec. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jogos a kérdés. Van egy csomó kamera, van egy csomó kölcsönző hely. Aki renitens, és bizonyíthatóan az, az fél-1 évig nem bérelhet ismét rollert (pl.: mert nem a "parkolóhelyen" hagyja a rolllert).
2023. dec. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szabályozás kell, valóban félelmetes egy este sötét kabátban 50 km/h-val hirtelen előbukkanó rolleres a kereszteződésben.
2023. dec. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!