Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A némtek miért szeretnek...

A némtek miért szeretnek felsöbbrendútra belra nagyívben jobbról felhajtani?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy nekünk régen mindig azt mondta az oktató, hogy ha balra akarunk kanyarodni, akkor húzódjunk be a felezövonalhoz, akkor is ha épp föútra hajtunk fel (ugye egyirányúból bal sávból kanyarodunk, nem egyiranyúnál pedig húzódjunk balra, amennyire lehet, hogy a jobbra kanyarodó akár el is férjen mellettünk, ha van hely.


Németeknél pedig 10-böl 8 szépen teljesen jobbra húzódik, hogy hamár ö nem mehet, ahhor a jobbra kanyarodók se mehessenek.


Más szabályok vannak, vagy csak irigység, hogy a jobbra kanyarodóknak csak egyfelé kell fogyelni, és egy irányból kisebb az esélye, hogy jönnek?


aug. 7. 12:34
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*balra, bocs az elírásokért.
aug. 7. 12:56
 2/15 anonim ***** válasza:
40%

Ha nincs besorolás rendje tábla, akkor én sem húzódok balra a balra kanyarodás előtt.

Lényegében egyenesen állok be.


Az oktatód okoskodásával van egy kis probléma.

Ha nincs besorolás rendje tábla és szűk a hely, a főútról lekanyarodó járművek nem fognak elférni.

Ők jönnek a főútról, ők kanyarodhatnak először.


Nálunk is van egy ilyen kereszteződés, a sok okoska balra elfordulva áll az alárendelt út végén.

Mi kanyarodnánk jobbra, de nem férünk el, szemből is kanyarodna a jármű, a delikvens meg nem mer kifordulni, mert attól fél, hogy minket előz már valaki.


A lényeg, hidd el a németek nem vezetnek balf@szul.

aug. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

"A lényeg, hidd el a németek nem vezetnek balf@szul."


Ez nem hit kérdése, hanem tény. 15 éve naponta köztük megyek, 2-nél több német még bevásárlókocsival is képes dugót csinálni a szupermarket kijáratánál.

Elözö 15-öt meg magyaroknál vezettem, ott nem tapasztaltam ezt, hogy 15 méter széles betorkolásnál jobbra húzódnának.


Magyaroknál az volt inkább az idegesítö, hogy mondjuk a balról jövö direkt ki is dugta az orrát, hogy neked balra kanyarodva kényelmetlen legyen megkerülni, és ezáltal kvázi kikövetelte magának, hogy kiengedd.

(egyszer az életben egy ilyet nem engedtem ki mert siettem, még át is ordibált, hogy "kööösziiii!!!!")

aug. 7. 13:37
 4/15 anonim ***** válasza:
43%
*sóhajt
aug. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Azért ezzel a balra húzódással is óvatosan, mert jössz ki a szűk utcából, behúzódsz a képzeletbeli felezőhöz, tőled meg nem tud bekanyarodni a teherautó vagy a busz. Egyirányú utcában egyértelműen azért húzódunk, balra, hogy pl. biciklisnek esélye se legyen holttérben mellénk jönni, hogy aztán jól elsodorjuk kanyar közben.


Meg az a nagy ívben kanyarodás, nekem apám is azt tanította, hogy jobbra merőleges parkolásnál először húzzam ki balra, más azt mondta, hogy persze, mert teherautón meg MTZ-n tanult vezetni, de a mai nagy autókkal tényleg így férsz el sok helyen.


Arról meg ne beszéljünk, hogy német-osztrák miket művel saját útjain, meg még ahhoz képest is mennyire eldobják az agyukat, ha nálunk járnak, az már biztos szociológiai kérdés.

aug. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nyilván ahol nincs hely ott nem húzódik be az ember. Legalábbis én nem egyféleképp tudok csak kanyarodni, hanem szitulációfüggöen.

Nálunk mondjuk van ahol pl. lámpánál széndékosan olyan a belsö sáv felfestése (visszább van a lámpától pár méterre), hogy elférjen a busz.


Meg sok helyen ki van táblázva, hogy itt állj meg, és ne a lámpa alatt, mert van még egy kis utca jobbról a lámpa elött közvetlen. Ott meg az a kedvencem, amikor ezt figyelmen kívül hagyják azt néznek mint borjú az újkapura, ha valaki ki akarna jönni.

aug. 7. 14:47
 7/15 Szolovjov ***** válasza:
43%
,, 2-nél több német még bevásárlókocsival is képes dugót csinálni a szupermarket kijáratánál." Hát ez jó :D
aug. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
43%
#2,5 Ne zavarjon, hogy KÖTELEZŐ a magyar KRESZ szerint a felezővonalhoz húzódni balra kanyarodás előtt.
aug. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
43%
#6 Igen, ez a vonalfestés stopnál-pirosnál is szabályozatlan, de szemre kb. úgy van belőve mindenhol, hogy ha picit túlmész rajta, akkor se akadályozz senkit.
aug. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%
#8 Téged meg ne zavarjon, hogy nem egyedül vagy az úton, és ha alapból akkora az út, hogy azért nincs is rajta felfestés, mert nincs két sáv széles, akkor ha behúzódsz a képzeletbeli felezőhöz, akkor a szembesávban senki nem tud tőled közlekedni.
aug. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!