Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez tiltott jobbról előzés?

Ez tiltott jobbról előzés?

Figyelt kérdés
Például egy kereszteződésben balra akarsz kanyarodni de a szembejövő forgalom miatt várakoznod kell. Az út egysávos de jobbra melletted egy buszöböl illetve parkolósáv van. Ha ilyenkor ott kikerülnek az büntethető mert jobbról előzésnek minősül?

júl. 1. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Nem szabálytalan, balrakanyarodót csak jobbról szabad kikerülni. Van jogsid? Remélem nincs ha ilyen alapokat nem tudsz...
júl. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Buszöblön keresztül? Ha két sáv van érthető....
júl. 1. 14:02
 3/9 anonim ***** válasza:
16%
#2 Persze, mi tiltja?
júl. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%
Teljesen szabályos, ha balra irányt jelez, és behúzódott a felezővonalhoz.
júl. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 Miféle felezővonalhoz? Harmadszor is: egy sávos út, jobbra buszmegálló öböl.
júl. 1. 18:47
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

Se az autóbuszöbölbe, se a parkolósávba nem tilos behajtani, ill. ott közlekedni. Csak az autóbuszöbölben tilos megállni. Ennyi.

Valamint, KRESZ:

"34. §

(...)

(4) Csak jobbról szabad előzni

a) azt a járművet, amely a balra bekanyarodási szándékot irányjelzéssel jelzi és az úttesten a 31. § (1) vagy (2) bekezdésében foglaltaknak megfelelően helyezkedik el"

"31. § (1) Az útkereszteződésben másik útra bekanyarodni szándékozó vezető a járművel

(...)

b) útburkolati jelek hiányában

(...)

– balra bekanyarodás esetében az úttest felezővonala mellé, illetőleg osztottpályás és egyirányú forgalmú úton az úttest bal szélére köteles (...) besorolni."

júl. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
5. Az egysàvos az èn szótáramban 2x1 sáv. Ha egyirányú útról van szó, akkor értelemszerűen a bal széléhez. De ezen felakadni...
júl. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha széles az út akkor úgyis ki lehet kerülni jobbról, hogy nincs se parkolósáv, se buszöböl. Én ki szoktam kerülni simán, illetve ha én akarok lekanyarodni balra akkor én is direkt a felezőhöz húzódok szorosan, hogy más is ki tudjon kerülni.
júl. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabálytalan. Mikor szabályos a jobbról előzés? Ha út közepén sárga villogó figyelmeztető jelzéssel halad pl. az úttisztító, meg ha valaki balra kanyarodna, indexe, képzeletbeli felezővonalhoz húzódott (ami kötelező balra kanyar előtt) és elférek mellette. Ha a buszöböl adja a lehetőséget, hogy elférjek mellette, az tök jó, mert akkor tuti elférek mellette.
júl. 3. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!