Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Számíthatok ezért büntetésre?

Számíthatok ezért büntetésre?

Figyelt kérdés
Ausztriában voltam, ki volt téve a 70-es tábla, mert ott volt egy település irányába haladó levezető út. Utána ki volt téve a feloldó tábla( az üres, szám vagy előzést ábrázoló ikon nélkül). Az az útszakasz alapvetően 100km/h-ás, ezért én felgyorsítottam kb. 86-87-ig, de akkor észrevettem hogy a waze még mindig azt írja, hogy ez egy 70-es szakasz, és a többi autó is mögöttem kicsit lemaradt, szóval nem gyorsítottam tovább. Ha valakinek ez segít, akkor Oberwart-tól visszafele volt kb 17km-re Szombathely irányába.

júl. 24. 21:16
 1/10 anonim válasza:
Villant vagy nem?
júl. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem láttam a közelben rendőrt, de az utat figyeltem, szóval lehet hogy megbújhatott valahol. De most azt az esetet nézzük ha ott volt:)
júl. 24. 21:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Waze meg guglimaps nálam sokszor nem tudja. Budai rakparton is 70-et ír, ahol már fel van oldva, meg 50-et, ahol volt 60-as tábla.
júl. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ,remélem nálam is így volt most.
júl. 24. 23:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Fel volt oldva, azt mondod, 100-as szakasz. Akkor lehet 100-zal menni a tábla vonalától kezdve. Lehet, mindenkinek ezt írta a Waze, azért mentek mögötted lassabban. Vagy a telefonjukat nyomkodták, és nem vették észre a feloldást. Vagy mondjuk a sorban a harmadik úgy volt vele, hogy kettővel előtte te 85-tel mész, az ő előtte levő még lassabban, akkor inkább nem gyorsít, megy a többiek után.
júl. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem az számít, hogy a waze mit ír, hanem a táblák.
júl. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem mindenki tapossa a pedált Ausztriában, inkább csak magyarok. Vagy lassabban gyorsul a kocsijuk, elég nekik 80-nal döcögni.

Nem a waze számít, hanem a tábla, nyugodj meg.

júl. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyébként meg ha nem mérnek, pláne nem kell izgulni 😀
júl. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7 Mondjuk külföldön pont a magyarok vannak besz*rva, mert nem tudják, milyen kamera hogy néz ki, meg miért mennyire büntetnek. Na meg sok országban pl. Szlovéniában direkt a magyarokat szívatják. Ausztriában olyan a rendőri jelenlét, hogy ott valamiért még a román is tud közlekedni. Német autópályán meg a lengyelnek van olyan hülye mentalitása, mint magyar pályán a románnak. Amúgy Magyarországon is a legtöbb autó magyar, de velük van a legkevesebb probléma. Reflexből hozzáadnak 15-20-at a sebességhatárhoz, és még azt is átlépik picit, de legalább figyelmesen közlekednek. Az osztrák meg a román az, aki a telefonját nyomkodja és nem figyel, lesz*rja az őt körülvevőket.
júl. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ugyanott járok minden hónapban és minden alkalommal beszopom azt a táblát valószínű csak az előzést oldja fel? Mert utána van egy emelkedő és utána megint egy feloldo tábla és a Waze 100at jelez. (Az első feloldo után még 70et szóval nem értem). Amúgy kifelé szoktak mérni arrafelé, de azt azért eszrevenni
szept. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!