Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az óceán/tenger járó hajókon...

Az óceán/tenger járó hajókon ki figyeli, jelzi előre az időjárást, van meteorológus? (mint személyzeti tag)

Figyelt kérdés
Sziasztok, legyen az teherhajó, vagy utas szállitó, erre van egy külön ember? Én nem értek ehhez, de úgy tudom a nyilt vizen, óceánon tengeren pillanatok alatt fordulhat az időjárás, és a békés nyugalomból, hamar haragos tenger lehet, ismétlem nem értek hozzá én igy tudom. Szóval ezt szeretném kérdezni, a hajókon főként ami a tengereket óceánokat járja (teherhajó hadihajó, utas szállitó stb) , hogyan müködik az időjárás előre jelzés?
júl. 20. 11:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Van nagyon jól kiépített időjárási megfigyelő és jelző rendszer, és a hajókon időjárási radar. Külön meteourológus nincs.
júl. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kisebb hajókon a kapitány, igazán nagy gépeken van navigátor, aki figyeli folyamatosan a műholdképeket, előrejelzéseket.
júl. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1-2 köszönöm tehát Meteorológus külön nincs, hanem valakinek a dolga ez (is) .
júl. 20. 12:20
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez amit irtam, hogy a nyilt vizen pillanatok alatt kemény időjárás lehet ez igaz?
júl. 20. 12:24
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#4 Nem. Van doppler radarkép, légnyomás mérő műszer, szélmérő, hullám magasság mérő, mindez interneten elérhető nagyobb távolságokra is. Ha csak megnézel egy mindenki számára elérhető ingyenes oldalt, mint a windy.com, legalább 30 féle térkép elérhető a teljes Föld felszínére, előfizetéssel még egyszer annyi. Mindez megfejelve egy hetes előrejelzéssel órás lebontásban.

A nyílt tengeren nincs olyan felszíni képződmény, ami miatt hirtelen kialakulna egy záporfelhő, vagy nagyobb vihar. A hurrikánokat/tájfunokat is előre lehet jelezni, a légáramlatokból több napra előtte lehet következtetni a kialakulásukra. Tornádó ritkán alakul ki nyílt vízen, inkább szárazföldön, vagy part közeli vizeken.

júl. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
júl. 20. 12:49
 7/11 anonim ***** válasza:
Az internetben nem vagyok biztos, egy kicsit sem, viszont műholdas összeköttetés a fontosabb rendszerekkel biztosan van.
júl. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi, gondolom ahogy a net 1 házban sem atombiztos dolog úgy 1 hajón pláne nem...
júl. 20. 13:33
 9/11 anonim ***** válasza:
Folyami, tavi hajózásban gsm, nyíltvízi hajózásnál műholdas kapcsolat. Igaz, hogy nekem, mint egyszerű átlagembernek a hajó műholdas rendszerére gsm-el rákapcsolódni nem olcsó, 10-15 ezer Forint/MB, de a hajótársaságnak a közvetlen előfizetés jóval olcsóbb.
júl. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tenger- és óceánjárókról szól a kérdés, nem folyamiról.
júl. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!