Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg vannak ilyen emberek,...

Tényleg vannak ilyen emberek, akik minden előzést provokálásnak vesznek?

Figyelt kérdés

Tehát hogy úgy vannak vele, hogy őket senki sem előzheti meg. Mert ha valaki azt teszi, az nyilván azért teszi, mert lenézi őt, hogy milyen béna lassú vacak a járgánya, vagy hogy mit tököl. Vagy pedig úgy hiszi, hogy ő az úr az országúton, őt senki se előzze. Csak mert hallok ilyesmikről. Hogy például valaki sietett valahova, teljesen normálisan megelőzte a másikat, erre az mutogatott, meg dudált, drasztikus esetben eléhajtott és büntetőfékezett.

Tényleg vannak ilyen gondolkodású emberek?



júl. 3. 08:40
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

9: Az előzés egy teljesen törvényes, a KRESZ által megengedett dolog. És többféle oka lehet annak, ha valaki előz. Lehet, hogy hirtelen derült ki, hogy sietnie kell, mert mondjuk útközben kapott egy hívást. És még lehetne sorolni.

Ha téged ez zavar, akkor nyújts be egy törvényjavaslatot, hogy legyen tilos az előzés!

júl. 3. 10:07
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
A budin se jó sietni. Ha nem jön akkor felállsz és járkálok amíg ténylegesen ki nem akar jönni.
júl. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 BeefEater ***** válasza:
100%
Én úgy olvasom a kérdésedet, hogy "Vannak-e hülyék az utakon?". Az én válaszom erre egy egyértelmű igen.
júl. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Akit megelőznek, azok között is vannak, akik máshogy élnek meg egy előzést. Ha pl nagyobb hanggal van az előző autó, arra valaki azt mondja, hogy vadbarom, minek előz ilyen állat módon, mást nem érdekel. Közben meg csak azt történt, hogy visszaváltott egyet, mert gyorsan akarta elvégezni a dolgot, stb…

Ismerek olyat, aki ezekre érzékeny, túl reagálja a dolgokat, és biztos van sok ilyen sofőr, azok szoktak dudálgatni vagy csúnyán nézni, ha megelőzik őket.

júl. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyenek. Én mindig segítem az engem előzőt, meg nem fordulna a fejemben, hogy ne tegyem ezt. Ha kell lassítok, lehúzódok, meg is szokták köszönni. Viszont multkor velem történt egy érdekes eset, 50 km/-h val ment előttem lakkott területen kívül egy sofőr. Szép terepjáróval. Teljesen egyenes jó útszakasz vadmentes időszakban forgalom szinte 0. Mellé érek felgyorsít 100-ra. Erre nem tudok mit mondani. Nem voltam sem agresszív, se semmi de nem fogok 50-el menni utána, engem nem érdekel ha ő annyival megy amíg nem tudom biztonságban megelőzni addig szépen megyek utána. De azért ez szemétség, hogy neki akkor jut eszébe 100-ra gyorsítani amikor mellé érek. Sosem büntetőfékeznék, mert senki életét nem veszélyeztetném ilyenekkel, de van aza szitu amikor megértem.
júl. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Én amúgy csak ritkán vezetek, hébe-hóba, évi 3-4 alkalommal, így nem sok személyes tapasztalatom van a témába vágóan. A legutóbbi alkalommal mondjuk pont volt egy érthetetlen furcsaság, városon belül, lakótelepen, síma kétirányú úton. Elmentem egy trolibusz mellett, ami éppen zárta az ajtót a megállóban, miután felszálltak az utasok, és indulni készült. Nem sokra rá épp kanyarodnom kellett balra, be egy lakó-pihenő övezetbe. Időben kiraktam az irányjelzőt, már rögtön azután, hogy a troli mellett elhaladtam. Kanyarodáskor a troli épp mögém ért, és számomra érthetetlen módon rámdudált, elég agresszíven, legalább 3 másodpercre rátenyerelt a dudára a sofőr. Vajon mi lehetett a baja? Ilyen is van, hogy valaki a (szabályos) kanyarodást is provokációnak veszi?🤔
júl. 3. 21:40
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Én még ilyet a 7 év alatt nem vettem észre mióta vezetek. Pedig előztem már a fos Focusommal mustangot is, valamint az autópályán luxus BMW-ket. Soha nem volt ilyen, hogy visszaelőztek.


Olyan volt már, hogy valami ócska szakadt furgonnal c típusúak mentek előttem 70-el, rájuk előztem, majd visszaelőztek, megint belassultak, visszaelőztem őket, majd ők megint engem.

júl. 4. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
17: Vagyis mégicsak volt már veled ilyen.
júl. 4. 07:47
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
#18 Jó de az nem az autó értéke miatt volt. Náluk más gond volt a fejekben.
júl. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
19: És? A kérdésem nem kizárólag az autó értéke miatti előzgetésről szól.
júl. 4. 11:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!