Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A tenger/ócenjáró hajók...

A tenger/ócenjáró hajók kapitányai hogyan kerülik ki a vihart? (legyen teher vagy személy szállitó hajó)

Figyelt kérdés
Sziasztok a kérdés, a tengeren gondolom egy bazinagy hajóval nem árt kikerülni, a nagy vihart, a nagy hullámokat, gondolom ez a több emeletes személy szállitóknak se a konténer szállitóknak egyebeknek nem jó. Hogyan kerülik ki a vihart? (azt hiszem utas szállitó hajó ma már nem jár kontinensről kontinensre mint régen, de gondolom azért a tengerre mélyebben kimegy, a teherhajóknál meg úgy tudom egyértelmü, hogy azok viszont akár kontinensek között is mennek, és hát vihar mindig lehet)
jún. 21. 15:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szerintem kisebb viharokon szimplán átmennek. Nem kis pénz üzemeltetni egy óceánjárót, kerülőket tenni.


Nagyobb viharoknál meg gondolom van egy sor előírás a kapitánynak.


A repülők amúgy általában felülről "kerülik" ki a viharokat.

jún. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy a hajó eleve lassú. Röpcsihez képest meg nagyon-nagyon lassú. A vihar meg gyors. Szárazföldi patkányként úgy gondolom, hogy a nagy hajók kevésbe vannak kitéve a viharnak, mint egy sajka.

Az időjárás gyorsan tud ugyan változni, de több órás előrejelzések is léteznek. Sem a repülős, sem a hajós előrejelzés nem hasonlítható ahhoz, amit tévében, rádióban hallhatunk. Kisebb a „jóslás” aránya, több a számszerűség. Van némi idő a kapott adatok alapján eldönteni, hogy folytatja az útját a hajó a tervezett útvonalon, vagy próbál kitérni.

jún. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, tehát kb előre jelzések alapján, nyilván ha mód van ráútvonalat változtat a kapitány ha tényleg komoly nagy hullámokkal járó viharra van kilátás.
jún. 22. 09:57
 14/17 anonim ***** válasza:

Egy kis helyi vihart talán érdemes kikerülni, de egy 200 vagy 1000 km átmérőjűt nem annyira. A nagyon durvák közepét esetleg, előrejelzés alapján.

Minden az arányokon múlik. Minél nagyobb egy hajó, arányaiban annál kisebb hozzá képest egy hullám.

Azért is állnak hullámveréssel szemben, mert a hajó hosszához képest kisebb egy hullám, mint a szélességéhez képest, és ezért kevésbé tudja felborítani.

Itt is látszódik, hogy a hajók többé-kevésbé a hullámmal szemben haladnak:

[link]

Itt pedig az az érdekes jelenség látható 1:08 után, ahogy a nagy hajók deformálódnak a hullámokon. (Ez egy tervezett dolog, a hajókat ennek figyelembevételével építik.)

[link]

jún. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
14 es köszi irtam nem értek hozzá lehet butaság de pl nem törhet ketté a hajó ahogy a hullám dobálja? (Én ugye hol az égbe van az eleje hol nem, köszi a videókat)
jún. 22. 10:25
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem szokott kettétörni semmi, a modern korban még nem hallottam ilyenről. (Csak zátonyra futva.) Eleve úgy gyártják a hajókat, hogy bírja a kiképzést.
jún. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi.
jún. 22. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!